Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hutoviz homerseklet szerintem,...

Caddy23 kérdése:

Hutoviz homerseklet szerintem, ketszer olyan gyorsan melegedik fel 90 fokra a Golf 4-ben mint az Opel Astra G-ben,1.6 benzines motrokrol van szo, ez normalis?

Figyelt kérdés
Termosztat csere utan is csak kb 87 fokra all be a tu az Opel Astra G-ben, azelott Golf 4-esem volt, abban pontosan 90 allt mindig a tu es sokkal hamarabb folmelegedett. A meleg levegot az Astra is eleg gyorsan elkezdi nyomni, viszont a hutoviz homerseklet mero sok ido utan all be 90 kornyekere.

2017. dec. 10. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem Astra F-em van és ott is kb 87 fokra áll be.Szerintem ez normális.De ha a fűtést egyből ráadod az elején akkor még a 87-et is nehezen éri el
2017. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normális.


A 87 és a 90 közötti különbség lényegtelen, az Astrákba 1000féle termosztátot lehet kapni mert nagyon sokféle motorral gyártották, van olyan ami 87-re áll be, és van olyan ami 90-re, azt kell használni ami ahhoz a fajta motorhoz való.


Az, hogy a vízhőmérő mit mutat az nem igazán mérvadó, ha 5 perc után már meleget fúj akkor oké.


Arról van itt szó, hogy azt a pár liter vizet egy ponton melegíted (égéstér környéke) és utána addig keringeted, amíg 300kilónyi vasat (motor) felmelegít. A pillanatnyi mért vízhőfok nagyon függ attól, hol méred és hogyan keringeted abban a hideg vastömbben.


A lényeg, hogy a motor 10-15 perc alatt érje el az üzemmeleg állapotot.

(egyébként az én autómban van olajhőmérő, és a hűtővíz már rég 90 fokos amikor az olaj még 30-40-nél jár ilyenkor télen, és ami számít az az olaj hőmérséklete).

2017. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tartja a 80-95 közötti hőmérsékletet, akkor nincsen probléma a hűtőrendszereddel. Az, hogy milyen gyorsan melegszik be a motor, függ több mindentől is. De vannak olyan autók (főleg az újabbak), amiknek a hőmérséklet érzékelője nem közvetlenül a hengerfejbe, hanem az ECU-ba van vezetve. Ezeknél a típusoknál akkor is 90 fokot fog mutatni, ha épp 95, vagy 85 fokos a víz.

Figyelj a megfelelő hűtővíz (és ezzel együtt az olaj) hőmérsékletre. Az alacsony hőmérsékleten járatás (rossz, állandóan nyitott termosztátnál) durva kopást von maga után (egyes autókon még többletfogyasztás sem jelentkezik!) és 50.000 km alatt kinyírod a motort. Arról nem beszélve, hogy a motorolaj jellemzője, hogy szívja magába a vizet, ami csak magasabb hőmérsékleten tud elpárologni. Ha ez nem történik meg, akkor csökken a motorolaj kenési képessége. Harmadrészt azért is fontos az üzemi hőmérséklet, mert így nem koszolódik a motor, az égéstermékek 80 fokos hőmérséklet felett tudnak távozni a kipufogón keresztül.

2017. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!