Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis ívben kanyarodáskor kopog...

Kis ívben kanyarodáskor kopog valami elölről?

Figyelt kérdés
Van egy 2003 Suzuki swiftem. És ha kis ívben, rendesen alá szedett kormánnyal megszeretnék fordulni, vagy csak ki kanyarodni és közbe adok neki nagyobb gázt akkor elölről kopogó hangot lehet hallani, ami a gáz adás növelésével sűrűsödik a kopogás. Nem a kerekek felől hallani a hangot hanem középről. Ha gáz adás nélkül fordulok meg akkor nem kopog, csak akkor ha kicsit nagyobb gázt adok neki. Mi okozhatja szerintetek? Esetleg a difi lenne a rossz?

2017. dec. 10. 12:02
 1/10 anonim válasza:
Lengéscsillapító?
2017. dec. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Féltengely csukló is lehet.
2017. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kormányösszekötő is lehet.
2017. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Féltengely.
2017. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mantis religiosa ***** válasza:
Féltengely. Mivel az autóban baloldalon ülsz, a jobboldali kopott féltengely kopogását is középről hallhatod.
2017. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen az féltengely lesz.

Szerencsés esetben csak maga a féltengely csukló, az meg kb 5000Ft.

Ha van aknád, esetleg ismerősnek, akkor menjetek alá és nézzétek meg, hogy lötyög-e a féltengely és ellenőrizzétek a gumiharangok épségét.

Nekem szépen megette az idő a gumit, az összes zsírt kidolgozta és tönkre is ment. Ha van szerszám és egy kis hozzáértés, akkor meglehet házilag csinálni és akkor anyag áron megvan. FONTOS, ha a futóművön dolgozunk, MINDIG el kell vinni utána beállíttatni azt!

2017. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez 100%, hogy féltengely, tökéletesen illenek a tünetek erre a hibára.
2017. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
harkály.
2017. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
február környékén ki volt szakadva a jobb oldali gumiharangom, amit ahogy észre vettem rögtön kicseréltetem és átnézettem a féltengelyt. Azóta 18 ezer km-ert mentem az autóval. Most nincs kiszakadva a gumiharang. Lehetséges h múltkor nem lett jól ki tisztítva és úgy került fel rá az új gumi harang?
2017. dec. 10. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Az nem biztos, lehet most ért el az élete végére az a csukló. Azért ne feledjük el, hogy egy 14-15 éves autóról beszélgetünk. Ha még sohasem volt cserélve, akkor az szépen kiszolgált.

Bizony ezekre már költeni kell, de "fillérekből" karban lehet tartani. Nekem is van egy 2001-es 1.6 Sedan.

Annyi bütyköltem meg költöttem rá, hogy nem éri meg eladni.

2017. dec. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!