Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha egy autó akkuja...

Normális ha egy autó akkuja egy hét állásban annyira lemerül hogy már nem tudom indítani az autót ilyen hidegben?

Figyelt kérdés
2017. dec. 12. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális, de valószínűleg öreg az akkumlátorod, az autó meg kint áll az utcán a hidegben és megviseli az éjszakai hideg. Tehát:

- vagy garázsban kéne állnod éjszakára,

- vagy rátölteni az akkumlátorra,

- venni új akkumlátort.

2017. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az akksid a végét járja.
2017. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem. Tapasztalatból mondom, hogy már nem fogja sokáig bírni az akku. Érdemes rátöltened otthon, ha tudod, de hacsak nem szívja valami el az áramot belőle, akkor jobb felkészülni rá, hogy új akkut kell venni.


Ha van multimétered, akkor érdemes megnézni, nem szívja-e valami az akksidat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__45..


6-os válaszoló leírja, hogy tudod megcsinálni. Én is követtem, amit 6-os írt, és nekem ilyen 2 tized amper volt a fogyasztás, ami azt jelenti, hogy az akksi volt rossz, tehát nem szívta semmi az áramot. Ez egy viszonylag egyszerű mérés, szerintem csináld meg, arra figyelj, hogy mérés közben az ajtók legyenek csukva, nekem a nyitott ajtók valamiért megnövelték az autó áramfelvételét (gondolom azért, mert olyankor sok kényelmi szolgáltatás elindítja magát).


Szóval ezt tudom mondani, mérj rá, és ha nincs kiugró áramfelvétel, csak 1-2 tized amper, akkor viszont vegyél egy új akksit.

2017. dec. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!