Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autós nem tudja a szabályt,...

Az autós nem tudja a szabályt, vagy én vagyok buta?

Figyelt kérdés
Bicikliztem, egyszer csak dudálnak. Nézek, mi az. Hát, csak az álló autóból kidudált az emberke az ismerősének, hogy menjen oda. Most ez mi? Direkt szeretik megtéveszteni az embert? Nincs valami szabály erre, hogy parkoló autóval nem lehet dudálni? Az eszem megáll!
2017. dec. 15. 14:26
 1/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%
A KRESZ-ben pontosan le van szabályozva, milyen esetekben lehet dudálni. Sajnos sokan nincsenek tisztában ezzel, mint ahogy a ködfényszóró használatának szabályaival sem. :-(
2017. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De van szabály. Lakott területen hangjelzést csak veszély elhárítására szabad adni. Lakott területen kívül kicsit megengedőbb a szabály, lehet hangjelzést adni például előzés jelzésére, de indokolatlanul ott sem lehet dudálgatni.
2017. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem munkatársam szokott dudálni az autóból ha elmegy mellettem (lakott területen belül). Kicsit gáz, mert akor is dudál, ha nem veszem észre.... :)
2017. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van rá szabály, már idézték, de nem kell abból nagy drámát csinálni, ha néha szándékos figyelem felhívásra nyom valaki egy rövid kürtöt.

Lehet valóban fontos mondandója volt az illetőnek.

A duda szó megzavarja a többi közlekedőt, azért tilos az indokolatlan használata, sőt durván használva, ha megijed valaki, az már veszélyeztetésnek minősül.

Egy rövid figyelemfelhívó nálam nem súlyos szabályszegés, ha ritkán él vele az autós, és pl. nem a csajok riogatása a célja.

2017. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van rá szabály, lakott területen csak veszély elhárítására, lakotton kívül is, illetve pluszban lehet előzési szándék jelzésére is. Azon kívül nem.

Én sose dudálok senkire, mert megijed tőle és elém ugrik vagy a lába a pedálról stb. nem vicces ez egyáltalán.

Pár napja is kitolatott elém az útra egy kocsi, nem dudáltam rá pedig itt lehetett volna, hanem inkább kikerültem. Azzal, hogy telibe nyomom neki a dudát, lehet megugrasztja a kocsit és nekem jön.

2017. dec. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont tized ennyi karakterből meglett volna a google keresés a pontos válasszal...
2017. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Jujjj de nagyon durva szabályszegés :/
2017. dec. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszokat köszönöm!

Igen, durva szabályszegés. Ennyivel megállok a biciklivel, kicsit az út közepén, inni egy kicsit, mert akkor azt is lehet?

Hát ne dudálgasson ott mellettem pár méterre. Ki is kiabálhatott volna az illetőnek, hogy hé, itt vagyok, akkor nem gondolok arra, hogy én vagyok rossz helyen vagy ilyesmi.


A google fanatikusok nem érdekelnek. Volt egy olyan célom is a kérdéssel, hogy felhívjam a figyelmet az ilyen szabálytalanságokra. Sajnos többször is tapasztaltam. Meg hát ha az autós se néz utána a szabálynak, akkor miért én nézzek utána?

2017. dec. 15. 22:36
 9/9 A kérdező kommentje:
A google keresésről még annyit, hitelesebb, ha tapasztaltabb emberek erősítik meg, hogy én tudom jól, mint ha csak én nézek utána. Valaki rácáfolhat, hogy adott esetben nem is úgy van. Szerintem csináljon egy direkt google-t népszerűsítő oldalt az, akinek ez a mániája.
2017. dec. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!