Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha új autót veszek azt ugye...

Ha új autót veszek azt ugye bármelyik márkaszervizben szervizeltethetem?

Figyelt kérdés

A garancia miatti kötelező szervizre gondolok. Ugye nem vagyok köteles oda hordani, ahol vettem az autót?

Azért merült fel a kérdés, mert az ország túlsó végében ugyan arra az autóra jóval olcsóbb árajánlatot kaptam. Így megérné ott megrendelni. De szervizbe valószínű nem fogom 500km-re hordani.


2017. dec. 16. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak márkaszervíz legyen
2017. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Érdeklődd meg mert ezt a szerződés kikötheti , garancia vesztést eredményezhet . Szerintem csak az országos márkaképviselet vagy leszerződött partnererek javíthatják ...
2017. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem mennék olyan messzire autót vásárolni, hanem a helyi kereskedőnél alkudnám le az árat.

Persze, lehet, hogy az a bizonyos autó valami miatt olcsó, csak nem kötötték az orrodra...

2017. dec. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet, csak az adott márka hivatalos képviselete legyen.
2017. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A # 3-as válaszolónak a tisztánlátás végett, nem raktáron lévő autóról van szó, hanem egyedi rendelésről.


Nekem megér 300.000Ft-ot hogy kétszer elutazzak pár ezer forint költségen: egyszer a megrendelés miatt, másodszor pedig az átvételnél.


A helyi kereskedéssel egy hónapja megy a huzavona, hogy most tudják-e ők is ennyiért adni, vagy sem. Mindig csak a mellébeszélés megy és hogy majd ekkor meg akkor felhívnak. Ami soha nem történik meg. Én hívogatom őket, a telefont persze csak nagy ritkán veszik fel. Személyesen is milliószor voltam ott, de mindig leráznak. Hogy most nincs bent az értékesítés vezető, de nagyon dolgoznak rajta, hogy hasonló árat tudjanak adni, majd felhívnak mikor jöjjek, ami persze sosem történik meg.

Jönnek a kifogások is, hogy ez az olcsóbb ajánlat azért hibás, mert nincs is olyan csomag amit a saját konfigurátorukban kiválasztottam. Mikor a márka hivatalos weboldalán ott van, hogy létezik ilyen. Stb.


Azért nem két fillért szándékozok kp-ban otthagyni. Így viszont ez a kereskedés a szememben elég komolytalan. A másik helyen csak azt várják, hogy megrendeljem az autót, nem keresnek kifogásokat, nem beszélnek mellé. Ha hívom őket és nem vennék fel, fél órán belül visszahívnak. Ha kérdezek valamit utánanéznek, visszahívnak, nem csak hitegetnek. Szerintem ez a normális eladói hozzáállás. Most már ott tartok, hogy szívesebben venném meg ott az autót.

2017. dec. 16. 19:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Oda viszed szervizeltetni, ahova szeretnéd, még márkaszerviznek sem kell lennie, persze azért érdemes, mert náluk van meg a gyári támogatás a frissítésekhez, stb. Viszont azt átgondolnám, hogy ha a helyi szalon ennyire töketlen, akkor vajon a szervizük mennyire jó. Hallottunk már olyan márkaszervizről, nem is olcsó márkánál, akik olajat sem cserélnek az első két kötelező szervizen, csak lemossák az autót. Egy szóval ahol jó az értékesítés, ott valószínűleg jobb a vezetés és akkor jobb a szerviz is. Ha nem tervezel két ev múlva venni egy újabb eldobható új autót (meg akarod tartani sokáig), akkor talán évente-kétévente az a párszáz km-es túra belefér. Az autónak biztosan jót tesz.
2017. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

12 éve járok az előző autómmal a márkaszervizükbe mind a mai napig. Soha semmilyen negatív tapasztalatom nem volt.

Az értékesítés és a szerviz két külön részleg. Fizikailag is külön van választva. Nem az értékesítők szerelik az autókat. :D

2017. dec. 17. 17:14
 8/8 A kérdező kommentje:

Közben találtam közelebbi kereskedést, ahol még további kedvezményt is adtak. Meg is rendeltem az autót.

Köszönöm.

2017. dec. 20. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!