Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem alszik ki az olajszi...

Miért nem alszik ki az olajszint jelző lámpa?

Figyelt kérdés
Hello. A tegnapi előtti nap folyamán az autóm jelezete, hogy ellenőrizzem az olajszintet ( az a kancsó, amiből cseppen valami :D ) sárgán világit. Tettem bele 4 liter 5w30 olajat vártam vele és hidegen is néztem meg a nivopálcát, jót mutatott de a lámpa nem aludt ki. miért?

2017. dec. 17. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag autóba összesen kb. 4 liter olaj fér.

Ne etess már hogy szárazon jártál vele, és nem vetted észre, a motor pedig nem állt be kenés nélkül.


A nívó aljsó és felső jelzése közötti olajmennyiség is egy kicsit kevesebb mint 1 liter.


Fuss neki még egyszer ennek a kérdésnek.

2017. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg hány litert öntesz bele, hanem az hogy a nivo min és max jelzése közt legyen az olajszint, valahol a max alatt kicsivel. ha ez megvan és folyamatosan világit akkor elromlott a motorban az érzékelő. párszáz forintos alkatrész de nagy macera kicserélni. nekem is elromlott vagy 2 éve, azóta inkább ellenőrzöm pár ezer kilométerenként.
2017. dec. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem értek hozzá, friss jogsis első autóval. elnézést ha butaságot kérdezek :) de attól, hogy ég a lámpa járni lehet vele? az olajszint megfelelő az olajnyomás nem világit.
2017. dec. 17. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Kamionod van hogy négy litert öntöttél utána?
2017. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

[link]


Neked mi világit ezek közül? Nem lehet hogy a tank visszajelző világít és kevés már a nafta? 😀

2017. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha van benne elegendő olaj lehet vele járni, még akkor is ha a visszajelző világit
2017. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6/6  

Ki mondta ezt a hülyeséget.

2017. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os ha van benne olaj és jársz vele,hogy világít,de eldugult a durva vagy finomszűrő ,vagy az olajpumpa adta meg magát,vagy keveset szállít kopás és más okok miatt,akkor lesz később egy kukás,vagy generálozásra váró motorod.

Ha már 4 litert után töltesz egy személyautó motorjába az gáz.

A még ezt szerelő nem nézte meg,nem mérte meg az olajnyomást addig én nem járnék az autóval.Kivétel,ha kicseréled az olajgombát és ettől alapjáraton elalszik a lámpa,de akkor is kellene egy olajnyomás mérés,a 4 liter olaj miatt,ami ez miatt érte el a nívón a szintet.

Te mint friss jogsis akkor is hallanod kellett volna,vagy hallottad is a motor kopogó hangját de nem tudtad miért van.Nem biztos,hogy megúszta a motor,még akkor sem ,ha keveset mentél vele.

Te ne próbál kicserélni a jeladót,inkább az itt leírtakat mond el a szakinak és ezeket ellenőrizze.

Én a helyedben nem használnám az autót,csak az után ,miután ez a visszajelző már nem világít.

Ennek a hibának, az autó használhatóságának az ellenőrzése egy lassan dolgozó szakinál sem több egy óránál,de súlyos költségektől óvhat meg,ha még a motor nem károsodott.

Én nem fogadnám meg a hatos válaszát mint szerelő,sőt óva intelek ettől!

2017. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!