Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm akkumlátora lemerült...

Az autóm akkumlátora lemerült hogy töltsem fel?

Figyelt kérdés

Bosch akkumlátor S3 013

van akkumlátor töltőm, de nem tudom hogy kell levenni az akksi tetejét hogy megnézzem a desztilált víz elég e benne... meg úgy tudom töltsénél szabadon kell hagyni.

ill lehet az autóban tölteni ,úgy hogy nem veszem ki az akksit? Bmw 530 d autó


2017. dec. 17. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
S3 gondozásmentes, nem kell levenni, nem kell kinyitni, stb. Sarut lehúz, töltőt rácsiptet, kész.
2017. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Vagy bebikázzuk és megyünk 20km-t ,és nem ötösben 55-tel,hanem mondjuk hármasban,2700-3000-es fordulaton.
2017. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

20km alatt semmit nem fog feltöltődni..

Töltsd az autóban ha tudod, ha nem, akkor meg bikázd/told be és járasd alapjáraton 2 órát.

Mikori az akksi?

2017. dec. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen lehet tölteni saruk levétele nélkül is.Nem tudom töltőt,hogy milyen,de az autó elektronikáját nem károsítja a 14,4 V-al töltés max. határa,az aksit pedig kapacitásának tized árama és ha a töltő visszaszabályoz.

Spec töltővel viszont az aksinak sem lehet baja,ha rajta marad.

A régi töltők közt is van maszek,ami visszaszabályoz,de nem csepptöltő.

Ezt a gondozásmentes aksit 12 órán át töltheted az autóban saruk levétele nélkül,csak a töltő + csipesze ne testeljen,mert old a töltő bizti,ha van benne,vagy nem agyon patkolt.

Egy közepes minőségű töltő nem tesz kárt az aksiban 2-3x-i töltéssel.

Ha ez után is merül ,akkor méresd meg a generátor

töltését egy multiméterrel.Ha ez jó járó motornál 14,2 körüli fogyasztók nélkül,de légkondival világítással már elérheti alapjáraton 12,7 volt alatti értéket is,ami már a teljesen feltöltött aksi feszültsége és ekkor innen kap + áramot, ami az aksit terheli.

Szerintem a hiba az aksinál van,mert jöttek a hidegek és itt jön ki a hibája,hogy beszrt.A tél a legjobb tesztje ennek.

2017. dec. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, nem tudom hány éves lehet az akksi, nyáron vettem az autót. Külföldön dolgozom mindig egy hónapot és utána egy hónapot itthon pihenek. Amikor kint vagyok akkor csak áll a garázsban az autó, egyébként napi használatban van. Nyáron nem volt gond az akksival, hiába állt akkor is 1 hónapot.
2017. dec. 17. 20:52
 6/11 A kérdező kommentje:

ez a fajta töltőm van

[link]

2017. dec. 17. 20:56
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.A hideg idő beköszöntével jönnek a gondok az aksival 95%-ban nem nyáron.Ha nyáron rámérnetek volna egy kapacitás mérővel megterhelve tuti kijött volna a hibája,ha ezzel van a gond.

Az aksi azt szereti,ha folyamatosan használják,ekkor tart a legtovább.A belőle kinyert áramot gyorsan vissza is pótolják és nem engedik a feszültségét tartósan 12,5 volt alá esni.

Egy hónapig áll az már nem igazán tesz jót a savas és más aksiknak sem.Meríti az autó készenléti elektronikus rendszere,állásában ön kisül,még ha leveszed a sarukat is és erre rátesz a hideg idő,ami még növeli az ön kisülését,kapacitás csökkenését.

A töltőd meg jó a töltéséhez.

2017. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De jó ez a töltő. Csak a polaritásra vigyázz, és ha letudod venni a tetejét, vagy a kupakokat akkor vedd le. Mert az erős töltésnél gázok keletkeznek. Este ráteszed, reggelig mehet .
2017. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen :)

Azt tudom, hogy nem jó az akksinak ha áll mindig egy hónapot, de nem tudok mit tenni :( ki nem vihetem magammal, itthon pedig nem adom oda senkinek az autót 1 hónapra

2017. dec. 17. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézz utána annak, hogy csepptöltő, intelligens töltő. Ezek olyan töltők, amik szinten tartják az akksit. Kimondottan olyan esetekben használják, amikor sokat áll az autó.
2017. dec. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!