Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen műszaki feltételeknek...

Milyen műszaki feltételeknek kell teljesülni hogy az M85-ös és az M86-os autóút tényleges autópályává válljon és 130km/h-val lehesen haladni?

Figyelt kérdés
Tudtommal csak a leállósáv hiányzik hozzá, de lehet Ti többet tudtok

2017. dec. 19. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Az M85-M86 olyan íveket tartalmat, amik 130 km/h-val nem bevehetőek biztonságosan.

Persze, normális körülmények között nincs gond, én is mentem rajta már végig 130-val,de csúszós út esetén nem biztonságos.


Ez az út alapból autóútnak és nem autópályának épült.A legfőbb funkciója, hogy a hatalmas kamion és autóforgalom ne a településeken haladjon át.

2017. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azt modod hogy a távlati tervekben sem szerepel az autópályává alakításuk?
2017. dec. 19. 21:54
 3/19 A kérdező kommentje:
Most néztem a térképen a csornai közös szakasz valóban kis ívő de azon kívül én nem látok szűk íveket? hol vannak? de szerintem az M1 Bicskénéll az szűkebb
2017. dec. 19. 21:58
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

"Tehát akkor azt modod hogy a távlati tervekben sem szerepel az autópályává alakításuk?"


Nem.

Elkerülőnek épült, a legjobb megoldást választották a tervezők.

Valószínűleg, az autópálya többe került volna.

2017. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

A leállósáv hiánya pont elég. Ellenben bármelyik útra lehet kirakni olyan táblát, ami emel az adott út legnagyobb megengedett sebességén. Pl. a 405-ösön is van 100km/h-s szakasz, pedig sima főút.

Az M85/M86 is maradhatna autóút jelölésű és kirakhatnák a 130-as táblát, az "csak személyautókra" vonatkozik ahol meg tényleg szűkebb az ív oda meg 130 vége táblát vagy adott sebességnek megfelelő táblát.


Párszor végigmentem rajta, nekem nem rémlik, hogy lennének benne meredekebb kanyarok. :)

2017. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell túlbonyolítani:

110es szakasz tempomat 130ra és nincs gond

130as szakasz tempomat 150re és nincs gond

Egyébként nagy hülység volt autóútnak megépíteni, ebből is látszik hogy nincs pénz pályára.

2017. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan már, bőven jól van ez így is, nem muszáj mindenfelé autópályát építeni. Az autópálya 2x ennyi pénzbe kerül, viszont nem nyújt 2x ennyit. Ezeken az autóutakon is lehet szépen 120-130-al menni, kétsávos irányonként, ez már bőven jó. Kis távolságokról van szó, ez sem okoz gondot.
2017. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell mindenhova autópályát húzni, ide a 2x2 sáv elég, ahogy a 4-es helyére is elég lesz.


Azt furcsállom, hogy az autópálya kétszer ennyibe kerül, ugyanis talp és koronaszélességben csak a leállósávval több, ami koronánál 6 méter. A 4 haladó sáv 14 méter + elválasztó. Sem töltésben sem aszfaltban nem jön ki nekem a + 100% :)

2017. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
AZ M85/M86-on a leállósáv fizikai helye ki van alakítva csak nam aszaltozva van hanem sima murva. Feltételezzük hogy leaszfaltozznák? akkor még mi fog hiányozni ahhoz hogy autóoályának minősüljön?
2017. dec. 20. 05:38
 10/19 anonim ***** válasza:
Annyira jól leírták, az ívek nem megfelelőek, attól még, hogy a google maps-on ránézésre szerinted ok, ezt kicsit szofisztikáltabban határozzák meg. Papának az ezres Swifttel is be kell tudni venni biztonsággal... Egyébként Bicskénél ott a 120-as tábla az M1-en. Mégis vonaltól vonalig kacsáznak az emberek annyira nem tudnak vezetni. Bőven elég oda az autóút.
2017. dec. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!