Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a6 2005 3. 0 v6 tdi...

Audi a6 2005 3. 0 v6 tdi motorgenerálozás?

Figyelt kérdés
Vettem egy ilyen járgányt. Nagyon fogy belőle a hűtővíz és az olaj. Betoltam egy szerelőhöz aki azt mondta, hogy valószínűleg hengerfejes, és a gyűrűkkel is lehet valami. 1.200.000-re számolta ki a javítási költséget!?Ez reális?? Most vettem az autót 1.500.000- ért. Nem szeretném rákölteni az árát. Ha valaki tud segíteni az megköszönöm.

2017. dec. 21. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Olcsóbban is meg lehetne úszni, de soha nem lesz olyan jó. 1,2 millából valószinüleg már korrektül meg lehet csinálni ezt a motort.

Amúgy ott bassztad el, hogy 1,5 milláért vetted, én a tavasszal ugyanilyen autót 2,5-ért adtam el :)

2017. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kereskedésbe kipróbáltuk, nagyon jól ment,szépen húzott. faterom is megnézte és ki is próbálta. Semmi rendelleneset nem tapasztaltunk. Most egy hónapja van meg és ezalatt 2 liter olajat kellett utántölteni. Vizet kb 1 litert. Az az érdekes, hogy nem füstöl.
2017. dec. 21. 18:51
 3/9 anonim ***** válasza:

1,5misiért vetted és csodálkozol hogy költeni kell rá? :)


Viccet félretéve: kell 2db új hengerfej +új tömítés mindenhova +a munkadíj. Simán lehet ennyi, bár ha már hengerfejes akkor valószínű hidegen sokat volt hajszolva uh lehet lesz ott még más meglepi is a motor bontás után. Meg ha már szét van szedve érdemes láncot is cserélni.

2017. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Told be egy másik szerelőhöz is és kérj árajánlatot. Amúgy 10+ éves Audinál, BMW-nél teljesen normális, hogy a vételár felét vagy egészét rá kell költeni ahhoz, hogy rendben legyen az autó.
2017. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt lehetetlen bontás nélkül megmondani, hogy reális-e.


Ha csak a tömitések xarok és azt kell cserélni az olyan 51-70e között és a munkadij, egy százasban megáll.


Ha sikolni kell a hengerfejet is mellé (amit valószinüleg érdemes ha már szét van szedve) az plusz 30-100e között.


Aztán ha mást is kell csinálni akkor el kezded összeadogatni. De az 1.2M első hangzásra nagyon soknak tünik, ahhoz nagyon nagy bajnak kéne lennie, hogy ez reális legyen.

Egy ilyen vérestorkú autónál pl. az adagolók nagyon sokba fájhatnak és jó eséllyel nemsokára fognak is...

2017. dec. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A V6 TDI-t belül nem nagyon fogod buherálni, úgy kezdődik hogy kiveszik - az már pénz. Fent már mondtak árakat a sallangokra. Ha már kint van érdemes megnézni a vezérlést, mert ha összerakjátok és két hónap múlva megcsörren a lánc akkor magadhoz nyúlsz, mert azt is csak motor kivétellel lehet cserélni :D


Ha ezt hozzádobod, esetleg vízpumpát meg ilyen-olyan apróságot akkor gond nélkül lehet az 1 milla felett.


Az ilyenek miatt szoktuk tanácsolni, hogy legyen bőségesen pénz a zsebben tartalékban. Illetve én azt szoktam ajánlani, hogy ne vegyen senki az aljáról autót mert így jár. Ez szívás sajnos.

2017. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meddig járhatok vele így? Egyáltalán járhatok vele, vagy nagyobb bajt csinálok?
2017. dec. 21. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném a dolgot. Le kell támasztani szervizbe.
2017. dec. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bp1985 ***** válasza:
Te nem járgányt vettél, hanem egy leharcolt valamit. 2,5 -től indulnak a normálisak. Ha a vételárat meg a szervizköltséget összeadjuk, pont vehettél volna egy normálisat. Szerinted miért adták 1 millióval a piaci ár alatt? Nem véletlenü, és nem is azért, hogy neked jót tegyenek.
2017. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!