Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-2008 A4 Avant 3. 0tdi...

2005-2008 A4 Avant 3. 0tdi vélemény?

Figyelt kérdés

Jelenleg napi használatban van egy 2007 Audi A4 1.8t ami tökéletesen megfelel de mikor 2-3havonta megpakolva egy hosszabb útra kell mennünk akkor kicsi a csomagtere és szomjas a motorja.

még megelégszek azzal h városban 12litert megeszik de amint meglátja a pályát még akkoris 9körül dekkol

a váltás legfőbb indoka a csomagtér, és a diesel fogyasztás.

oké a 201lovas diesellel sem lesz egy erőgép de nyomatékban messze felülmúlja az 1.8t arról nem is beszélve h a quattro hajtással bátrabban nekiindulok a téli utaknak


2017. dec. 18. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Erősen ajánlott, nekem 2007-es A6 volt ezzel a motorral, nagyon szerettem minden tekintetben. Csak a te esetedben erősen meggondolandó, hogy van e értelme váltani. Elvégre van már egy ilyen A4-esed, amit ismersz, és jó motorral van szerelve. A 3.0 TDI elmondanám, hogy még kis forgalmú városban is 10 litert kajál, de ilyen budapesti forgalomba lazán lemegy a 13 liter is. Autópályán mondjuk tényleg takarékos, 7 litert eszik. De ettől még nem éri meg egyből a dízelre váltani.

Ha mégis kell a kombi és a quattro hajtás (ami teljesen érthető), akkor már vegyél inkább egy A6-ot, azzal legalább lesz egy kis változás is, és tényleg tágas. És sokkal nagyobb a választék 3.0 TDI fronton az A6-nál, mivel az A4 nagyon ritka ezzel a motorral.

2017. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bazzz nekem 1.6-os focusom van, 116 loero és megpakolva megyek vele 825 km-t meg 4 fővel egy telitankkal simán odaérünk 140-160-as tempóval Ausztrián keresztül..minek ehhez 3 literes auto?
2017. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az h jó motor nemtudom de 6éve kitartóan teszi a dolgát

a diesel városi 10-12l fogyasztása nem mérvadó most is többet eszik.

az a6 osból sok az autómata tudok váltani akkormeg minek 1el több hibalehetőség. meg az a4et ugy megszoktam + még épp befér a garázsba igyis a falra rakom az orrát h betudjam csukni



a ford focus nem 55l tankal szerelt? az ugy 6,5-7liter ami télleg nem rossz, de a első kerekes és maris kizárt

2017. dec. 18. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Óóó, hát ha nem automatával veszed, akkor kár is cserélni.
2017. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Buf ***** válasza:
Szvsz jó dolgodban nem tudod mit csinálj, örülj, hogy van egy jó kocsid, attól hogy diesel nem fog másfél litert enni, plusz egy akkora motor amit járathatsz 20 percet hogy köhögjön egy kis langyos levegőt. A porlasztócsúcsról meg nem is beszélek, meg a prémium gázolajról, meg a részecskeszűrőről, meg a hidegen nem kergetjük, meg a mákdaráló hangról, amihez mondjuk én ragaszkodom.
2017. dec. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nemkell nekem h 1.5liter egyen nem laborban tesztelt 1literes 5turbos 10sebességes valami ami ha kijön utcára 8at eszik kapásból

a fűtés az igyis-ugyis ratyi nem hallottam még olyan Audiról ami tudna fűteni


dieselben a porlasztót kell venni 1.8tben meg a közvetlen befecskendező miatt állandóan tisztíttatni a szívó oldalt


ha a prémium diesel olyan mint a prémium benzin h csak árban más de nem ér semmit akkor megelégszek a simával

(első 2évben szigorúan 100ast kapott de ugyanugy takarítani kellet a szívó oldalt utána már csak omv-shell alap, se a fogyasztás se a teljesítmény nem változott -nem 160lóvas az ami kéri a 100ast-


2ős tömegű lendkerék ebben is ott figyel


csak a dpf elem ami újdonság lenne tudom húzós az ára de nem feltétlen kell annak ott lenni

2017. dec. 19. 12:52
 7/10 anonim ***** válasza:

"a fűtés az igyis-ugyis ratyi nem hallottam még olyan Audiról ami tudna fűteni "


Na akkor most fogsz hallani, nekem a 15 éves 1.9 PDTDI -10 fokban 1 km után már tolta a langyos levegőt. Gyárilag van benne elektromos fűtőszál.

2017. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

mitgondolsz belehet rakatni az enyémbe is?

mert 90fokos üzemhőn fújdogál valami langyosat

2017. dec. 19. 16:43
 9/10 anonim ***** válasza:
A tiedben is kell legyen, de nálad egyéb gond lesz. Simán lehet, hogy el van tuhadva valami, vagy ilyesmi. Kéne az fűtsön rendesen. Kicsit bonyolult ezeknek a klímavezérlője is, jól állítod be? Tudod, nem elég a hőfokot beállítani, a ventillátor erősségét is fel kell húzni, hogy rendesen fűtsön.
2017. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

télen nyáron 22,5re van állítva és auto mode mindkét oldalon

hideg motornál nem pörgeti a ventit de mikor bemelegszik akkor maxon dübörög amíg benem lihegi

2017. dec. 19. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!