Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhitel visszafizetés túl...

Autóhitel visszafizetés túl drága?

Figyelt kérdés

Egy 2017-es Suzuki Swift-et szeretnék "felvenni".

25 éves kezdő programtervező-informatikus vagyok.

Havi fizetésem (Szabolcsban) 190.000 HUF.

Az autó ára 3.500.000 lenne.

A hitel 27%-os. Havi 69.598 HUF.

Szerintetek megéri?

A munkahelyemtől 30 km-re lakom. Napi ingázás busszal. De már ettől kimerült vagyok. Nincs, és nem is volt soha autóm.



2017. dec. 22. 18:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Informatikys létedre elfelejtetted leírni akezdő befizetésed, ebből mi nem informatikusok ki tudnánk számolni a hitel összegét (mivel ált. nem ugyan annyi mint az autó ára), plusz nem utolsó sorban a hitelfutam idejét (hány hónap).

De ezektől független is neked kell eldönteni, h drága vagy sem. Illetve más banki ajánlatokkal össze kell hasonlítani esetleg más kereskedésekben adott ajánlatokkal.

2017. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egyedül laksz és egy fizetésből élsz, akkor gondold át, én biztos nem venném meg. Havi törlesztő után marad 120 ezred nettó fizetés esetén. Mondjuk 30-at tankolsz egy hónapban, de el kell vinni szervizbe is valamikor (olajcsere, stb), havi 90-nél járunk szerviz nélkül. És akkor biztosítást nem kötöttél, nem fizettél rezsit, nem ettél, nem fürödtél, nem vettél ruhát. Én inkább spórolnék egy kicsit, és önerőből vennék egy használt autót (Swiftnél maradva 2005-2006 körülit).
2017. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan autot erdemes megvenni, amire 6 honap alatt felre tudsz tenni. Emellett persze jo ha van nemi tartalekod is, egy varatlan szervizre.
2017. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem,nem egyedül élek.

Családdal.(Anya,mama,apu,tesó[ fiú ikertesóm]

Rezsit nem kell fizetnem.Éppen van ruhára.

Beépített biztosításom lenne.

A szüleim atója NEM az enyém, és nem visz apu oda ahová mondom. Szerintem így van helyén.

Ők NEM vesznek nekem kocsit, azt mondták " Dolgozz meg ért fiam!".Igaz, a taníttatásom ők fizették az Egyetemen. Úgyhogy többet nem várhatok el tőlük.

Szerintem megéri és fel is akarom venni.

2017. dec. 22. 19:09
 5/24 A kérdező kommentje:

Ja, azt kifelejtettem, hogy már ha veszek, akkor újat veszek , nem használtat.

Ahogy írtam 800.000 HUF-om van.

2017. dec. 22. 19:11
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
5 evig akarod ezt fizetni? Nagyon-nagyon rossz otlet, nem tudom elkepzelni hogy egy tanult emberben ez valaha is felmerulne.
2017. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tudom öcskös,tudom.

De értsd meg attól,hogy tanult vagyok, de KEZDŐ vagyok.

És a szüleim nem adnak rá keretet.

Most is biztos valami sz...t fognak adni,amit nem fogok tudni kicsomagolni, mert rossz lesz az exe fájl.

Ami nem jelent mást,mint ..... Had ne mondjam..

2017. dec. 22. 19:34
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

Ha van 800 000-red akkor vegyél valami olcsón fenntartható használtat és öröm bódottá. Havi 70 000 az a fizetésed több mint harmada, ennyit nem ér hogy te finghatsz bele először.


Ha úgy is Swiftet vennél nézz egy normálisan felszerelt Swiftet ennyiért és van mivel járnod, nem terheled magad hitellel, bármikor pénzt csinálhatsz belőle mert eladhatod.


Keresel valami ilyet:


[link]


Ezek a világból kivisznek, fillérekből fenntarthatók és nem leszel eladósodva pályakezdőként. Azt a havi 70 000-ret rakd félre, kösd le a számládon, 5 év után van több mint 4 millás és vehetsz egy házat. :)


Egy új Swifttel 5 év alatt 2,5 milliót buksz, csak azért hogy bevigyen dolgozni. Nagyon rossz üzlet.

2017. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ami nagyon fontos, ne csak a hitelt számold! Van egy új , hiteles autód, fiatal vagy arra bizony kell Casco is. Ha normális teljes körű Cascot szeretnél C0-ban az ( szerintem ) nem lesz túl olcsó.


Ez azért lényeges, mert ahogy mondani szokták: az ördög nem alszik. Elszúrsz, elnézel valamit ( megesik bárkivel) önhibádból összetöröd a kocsit. Ha használt kocsid van, bedobod a bontóba és buktad a 8kilót. Ha hiteles kocsid van és lezúzod totálkárra akkor három lehetőséged van:

- őrizgeted a roncsot és fizeted a törlesztőt

-lejelented a TK-t, leadod a roncsot és kicsengeted egyben a hátralévő hitelt

-van egy normális Cascod, ami kifizeti a bank felé a tartozást, te elbukod a kezdőrészletet ( 800 000-ret) + a Casco önrészt ami 10-20 %. Még így is fizetned kell néhány száz ezret, hogy rendeződjön a dolog és tiszta legyél. Ilyenkor se pénz, se kocsi és még fizess is.

2017. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz valami olcsóbb, nem újat inkább!
2017. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!