Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az a jobbkéz szabály?

Mi az a jobbkéz szabály?

Figyelt kérdés

2017. dec. 23. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az semmi. Ilyen szabály nem létezik. Van viszont egymillió kérdés itt erről, van Google, és még pár dolog.

Szóval jobbkéz szabály nincs, jobb kéz szabály sincs.

2017. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
46%
Ellentéte a balkéz szabálynak!
2017. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Hivatalosan: Ha egy egyenrangú útkereszteződésben két jármű egyszerre érkezik meg, akkor annak van elsőbbsége, aki jobbról, azaz jobb kéz felől van. Ha hozzád képest balra van a másik, akkor neked van elsőbbséged, ha jobbra, akkor neki.

A valóságban: Az agresszívebb autós ki fog kanyarodni, leszarva a jobb kéz szabályt. A traktoros, terepjárós, suttyó hülye gyerek a BMW-vel is.

Gyakori, hogy senki nem ismeri ezt a szabályt, megállnak, integetnek a másiknak, hogy menjen, majd egyszerre elindulnak, és össze is ütköznek.

Ha rendőr irányítja a forgalmat, akkor a hölgyek bepánikolnak és el is ütik a rendőrt + még össze is ütköznek. Ezt nem én találtam ki, láttam ilyet 2x-3x.

2017. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 crudy ***** válasza:
Mondjuk en ezzel nem talalkoztam. Vagyis h a holgyek gyengebben vezetnek. Azzal igen. De szerintem sokan betartjak a szabalyt. Nagyon ritka h elkezdenek nekem balrol anyazni meg integetni h mitcsinalok. Meg ritkabb h nincs elsobsegadas tablam.
2017. dec. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi köze a rendőri forgalom irányításnak a jobbkéz szabályhoz?

Amikor rendőr irányít, ott még a közlekedési lámpákat is figyelmen kívül kell hagyni.

A jobbkéz szabályt meg akkor kell alkalmazni, amikor az elsőbbséget csak a szabály dönti el - nem rendőr, lámpa, tábla, útburkolati jel.

Valóban nincs így a KRESZ-ben, de a köznapi nyelvben él, és van értelme a kifejezésnek.

2017. dec. 24. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!