Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell szabályosan balra...

Hogy kell szabályosan balra kanyarodni telezöld lámpánál egy útkereszteződésben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ilyenkor a szembejövő forgalomnak is zöld de mivan ha mind a ketten balra kanyarodunk, melyikőnknek van elsőbbsége? A jobb kéz szabály lép fel ilyenkor?

2016. jún. 29. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Mármint mind ketten neked balra? Akkor jobb kéz szabály. Ha meg ő neked jobbra, te balra, akkor eltértek egymás mellett.
2016. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy mindketten balra de nem voltam benne biztos, hogy elférünk egymás mellet.

Volt egy másik eset amikor behajtottam kereszteződésbe de az oktatóm leszidott, hogy miért nem adtam elsőbbséget. De akkor lehet rosszul emlékszem és a szemben levő kocsi egyenesen akart jönni..

2016. jún. 29. 16:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye van a kölcsönös udvariasság fogalma, ha nem fértek el egyszerre.
2016. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten balra, akkor kétféle lehetőség van:


[link]

2016. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%

4-es

Ebből az első szituáció nem helyes, a másodikat kell alkalmazni, vagyis kivülről elmennek egymás mellett, és nem kerülik meg egymást. Ilyenkor nincs semmiféle jobbkézszabály, nem is lehetne. Egyébként lámpánál nem szoktak ilyenek lenni, de kisebb kereszteződéseknél igen.

2016. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen amúgy, mert jobb és bal oldalról piros a lámpa akkor meg nincs jobbkéz szabály..vagyis nem tűnik logikusnak

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. jún. 29. 17:07
 7/13 anonim ***** válasza:

#5

Honnan veszed hogy az első nem szabályos? :)

Én 1,5 éve tanultam KRESZ-t és nekem mindkettőt helyesnek tanították.

2016. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5-ös

Nem szándékom a vitázás, de mindkettő helyes!

Többsávos utak kereszteződésében -ha a jobb szélsőbe akarnál kanyarodni- nem is tudnád másképpen megoldani!

Ráadásul úgy tanultuk: Jobbra kis ívben, balra nagy ívben kanyarodunk!

2016. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem semmi, hogy a szemből érkezők elsőbbségét jobbkéz szabállyal akarjátok eldönteni. Az adott helytől függően egymást megkerülve, vagy udvariasan közlekedve mehettek, a helyzetből adódóan nem lehet jobbkéz szabály, hisz a másik szemből jön.
2016. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A linkelt képen mindkét verzió helyes, viszont azt, amikor megkerülitek egymást, nem célszerű alkalmazni akkor, ha több autó is jön, mert nagyon megnehezítheti az áthaladást.
2016. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!