Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ingázni minél olcsóbban, mit...

Ingázni minél olcsóbban, mit ajánlanátok? Részletek lent

Figyelt kérdés
Napi ~150km ingázásra keresnék autót. Autópályán, de elég 110-120 körüli utazó, ezért elsősorban valami kis egyszerű dízelben gondolkodnék. De kisfogyasztású benzines is szóbajöhet. Max olyan fél milliót szánnék rá. Kb 3-4 évig kéne kiszolgálnia. Semmilyen extra igényem nincs az autóval szemben. Kicsi és könnyű legyen hogy keveset egyen. Megelőzöm az első választ: Swift, de elsősorban mást szeretnék. Mit ajánlanátok?

2017. dec. 27. 07:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fiesta 1.8D én városba akartam, de a fűtés miatt Swift maradt ha viszont hosszú távra kéne szerintem kiváló, vagy Corsa 1.5D.
2017. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valami régi szívó dízel opel (corsa, kadett, ascona, 1.6D) esetleg egy későbbi Isuzu motoros dízel opel, vagy egy régi VW dízel, még a TDI korszak előttről (1.9 GTD, vagy régebbi szívó dízel, akár még a golf I-ből is lehet szépet kifogni), mivel pályára akarod ezért merem ajánlani a dízelt, de csakis régit. Ki kell ülni egy jót, nem szabad az első cicomázott szarra rárepülni. Esetleg egy dízel Toyota Corolla, a 90-es évek elejéről, az se rossz választás
2017. dec. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen ezeken a vonalokon gondoltam én is elindulni, de ezek 20+ éves autók. 3-4 évig használnám, nem szeretnék százezreket hagyni a lakatosnál, fényezőnél mert rohad. Vagy bírni fogják még addig szerintetek? Mondjuk Corsából van 2000 környékén is már ennyiért.
2017. dec. 27. 09:08
 4/12 anonim ***** válasza:
2017. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#2 A GTD-t (1.9TD) annyira nem ajánlom, mert 10-ből 9 hengerfejes már vagy gátszakadt a füstcsavartól, a TDI sokkal masszívabb felépítés.
2017. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, volt párom sógorának már vagy 20 éve megvan a Golf III GTD, és semmi gondja nincs vele, aktív használatban van az autó. De vigyáz is rá. Mechanikus adagolóval, agyonverhetetlen.
2017. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem biztos hogy szükségem van nekem a GTD vagy az 1.9TDI erejére, meg igen, ezek nagyon szétverős kategóriák. Viszont túl régi konstrukciót meg azért nem szeretnék, hogy nehogy szmogriadóban megbüntessenek érte... Pedig szivemszerint valami régi szívódízelt vennék.


És az ilyenekről mik a véleményetek mint C Corsa 1.3 CDTI, esetleg Punto 1.3JTD, Clio 1.5Dci? Ezek nem olyan öreg konstrukciók. Még egy VW Lupo 3L-t is bevállalnék, ha nem csak automata lenne belőle...

2017. dec. 27. 11:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Clioból inkább az 1.9 D. Olcsóbb a fenntartása, 500ból kijön.
2017. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Golf3 vagy vento 1.9TD motorral 75ló nem egy izomautó , de van benne erő rendesen . Pályáztam az enyémmel 130-150nél 5liter környéke , ha pedig nyomom neki és tovább huzatom akkor meg eszik kemény 6-6.5litert
2017. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1.9TD ventom euro 4-es besorolást kapott ami kicsit vicces , hogy ugyan az a besorolása mint fater kis 1.2-es 10 éves skodájának , de legalább szmogriadoban is mehetek vele , ami kicsit viccesen hangzik a 25 éves turbodizel ugyan annyit bocsájt ki mint a 10 éves szivo benzines
2017. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!