Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt több mint 9...

Miért fogyaszt több mint 9 litert a benzines Yaris?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2006-os, 2. generációs Toyota Yaris-om van, 1.3-as benzinmotorral.

Rettentően magas a fogyasztása, a computer szerint 8,2 l, de valóságban 9 - 9,3 l/100km.

Egy teli tankkal kb 420km-t tudok megtenni.

Igaz, hogy szinte csak városban használom, de csak én ülök benne a 80 kilómmal. Próbáltam különböző módon vezetni: ahol lehet üresbe kitenni, alacsony fordulaton tartani, de csak 1-2 deci eltérés van.



2017. dec. 27. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
2-3 kilómétereken jársz vele? Akkor szinte normális.
2017. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Pont ezt akartam írni hogy menyit mész vele egyben mert ha az 500 méterre levő zöldségesig akkor ne csodálkozz. Ha be se melegszik azt már megérkeztél akkor végig ment az automata szivató.
2017. dec. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nagyon rovid tavokon es tulnyomoreszt varosban nekem sem tunik soknak. Ugyancsak 2006-os 1.4-es Polommal miota hidegebb van az en atlagom 8-8.5 korul mozog s nalam max a fele varos.
2017. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2017. dec. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
12-15km, 3km után a hideg hűtővíz jelzőlámpa elalszik.
2017. dec. 27. 23:06
 6/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de üresbe tenni hülyeség, gondolom arra gondolsz, mikor csak gurulsz. Hagyd a megfelelő sebességben, motorfékkel, máris megspóroltál 1-2 decit.

Alacsony fordulat mit jelent neked? Kár 40-nél ötödikbe pakolni a váltót, mert csak többet fog fogyasztani. Járj vele többet 4. fokozatban, figyeld meg, szerintem ezzel is megspórolsz pár decit, nem kell féltened azt a kis Yarist, nem teszel neki ezzel rosszat. :-)

2017. dec. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12-15 km-es távokra sok a 9 liter egy ilyen kis motortól. Ez kb az a táv amikor már eléri az üzemi hőmérsékletét a motor, az olajjal együtt. Apropó olaj.. Milyen olaj van a motorban, gondolok itt a viszkozitására. Mert a japánok nagyon híg olajat írnak elő a motorjaikhoz (5W-20, 5W-30) a szűk illesztések miatt. Ha meg beleöntesz valami 10W-40-est akkor azzal máris többet fogyaszt az autó, mert a motor belső súrlódása a kevésbé folyékony olajjal jelentősen megnő. Azonban önmagában még ez nem indokolná a 9 litert. Lehet hogy a vezetési szokásaid is megdobják, vagy laposak a gumik, esetleg fognak a fékek, meg még lehet ezer más ok is. Olvasgass arról hogy hogyan lehet csökkenteni a fogyasztást. A váltó üresbe dobálásával nem érsz el számottevő javulást.
2017. dec. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem télen városban normális az én 1,3as benzines Mazdám is ennyit fogyaszt annak nehéz a 960 kilós kasztni a motornak azért is. Nem tudom mennyi a súlya a Toyotádnak. 2004-es kocsi...És napi 10 km megyek vele városban.
2017. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Már megint itt az automata szívatós arc...

30 éve a karburátorral együtt eltűnt a szívató is az autókból, felejtsd már el ezt a szót! :D

2017. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Na, 12-15 km-nél már nem okés, valami gond van az autóval. Elsősorban meg kell próbálni egy hibakód olvasást, lehet már azzal kiderül a probléma.
2017. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!