Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van, hogy Suzuki VZ800...

Miért van, hogy Suzuki VZ800 Marauder töltése alapjáraton nagyobb mint nagy fordulaton?

Figyelt kérdés
Alapjáraton lámpák nélkül 14,8-14,9V a töltés, de ha már minden lámpát bekapcsolok már csak 12,9V és minél nagyobb a fordulat annál jobban csökken egészen 12,6ig. Azt értem, hogy terhelésnél kisebb a töltés de ez azért kevés nem? Úgy írja a kézikönyv, hogy 13,5nek kellene lennie. És azt sem értem, hogy miért csökken nagyobb fordulatnál a töltés? A gyújtáselektronika vesz le ennyi áramot? A válaszokat előre is Köszönöm!

2017. dec. 31. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Mekkora fordulaton kell 13,5-ön lennie? Nem árt rámérni a generátorra, és a fesszabályzóra is külön.
2017. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5000es fordulaton kellene 13,5-14Voltot mutatnia. Generátor ellenállásait átmértem 1,2ohm mind. Nyitófeszültségek 0,68 mindenhol.
2018. jan. 1. 03:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben. Ha fel van töltve az akksi, akkor minek töltsön? A fesszabályzó teszi a dolgát.
2018. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Apropó, ez is váltóáramú generátor? Mennyit tölt?
2018. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elvileg full feltöltött aksinál is meg kellene lennie ennek a töltésnek nem? De még mindig nem értem, hogy miért csökken a feszültség a fordulatszám emelkedésre ennyire. Csak attól félek, hogy egyszer egy hosszabb út után megállok és nem fog indulni többet. Igen, sajnos azt, hogy mennyit termel a generátor még nem tudtam kimérni mert még nem szereltem vissza az aksit mert kivettem télire de a napokba megpróbálom. A könyv úgy írja, hogy elvileg 75Volt környékén kellene lennie 5000-es fordulaton hideg motor esetében.
2018. jan. 1. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!