Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túltöltötték a motorolajat?

Túltöltötték a motorolajat?

Figyelt kérdés
Utántöltötték az olajamat. Mikor ellenőrizték a maximumon volt. Haza értem kb 200 km én is ellenőriztem. Meleg motornál kb 1cm-rel. Hidegmotornál kb 2,5 cm rel felette van. Lecsavartam az olajteknő fedelét. Belenéztem és én száraznak látom. Olvastam hogy lelehet szívni a nivópálca helyéről. De hogyan? Valaki leírná részletessen? Nő vagyok, életembe nem csináltam. Szóval lépésről lépésre.
2017. dec. 31. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért kellett utántölteni? Ha tényleg ennyivel felette van az se jó, bár én erről a nivópálcás dologról még nem hallottam
2017. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lwhet hogy viz vagy benzin miatt nagyobb a szint.

Ha beleszagolsz az olajbetolto nyilasba nincs benzin szaga?

Vagy nincs feher hab a sapka belsejeben?

2017. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem nincs semmi szaga.igazságszerint lecsavartam az olajtrknő tetejét belenéztem és tök üresnek latom.
2017. dec. 31. 15:51
 4/13 A kérdező kommentje:
Megálltam egy benzinkuton tankolni.Kértem nézzék meg a fagyállómat hány fokos.Kérdezték hogy nézzék a vizet és olajat is.Mondom jó miért ne.Az olaj kevés volt vetettek velem beleöntötték.Hazaértem ellenőriztem és full felette van.
2017. dec. 31. 15:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Az olajba mit keresne benzin?
2017. dec. 31. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Megállsz egy benzinkúton akkor utána kell minimum 5-10 perc amíg lefolyik az összes olaj a karterba. Ha megállás után három perccel megnézed biztos, hogy kevesebbet mutat a nívón a valósnál...


A nívópálca csövén keresztül egy csővel és fecskendővel le lehet szívni, de egyszerűbb ha elviszed egy szerelőhöz, hogy engedjen le belőle egy kicsit a leeresztőcsavaron.

2017. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajna külföldön vagyok.Ezzel még haza kell gurulnom.Itt meg egy vagyon a szerelő.Ezért gondolkoztam hogy veszek a patikában egy fecskendőt.Műanyagvagy gumicsövet még nem tudom hol szerzek.LEszivok belőle és kész.Dee!ha lecsavarom az olajteknőt,normális hogy nem látok az égvilágon semmit benne.Olyan mintha üres lenne.
2017. dec. 31. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha az olajteknőt csavarozod le és száraz, az gáz.

Ha az olajbetöltő kupakját csavarod le akkor ott nem kell olajnak lenni, csak járó motornál - de olyankor meg ne nézegesd mert kicsap.


Meleg motornál 1cm plusz olajszint az még nem olyan vészes, nincs teljesen tele a karter, szerintem nem kell attól tartani hogy bármelyik szimeringet kinyomná. Ha 200km-t már elmentél vele és semmi gond akkor akár haza is indulhatsz vele. Extrém túltöltésnél már jóval 200km alatt is fossa magából az olajat a motor ahol csak tudja :)

2017. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az olajtekno tetején a motor van így azt tuti nem csavartad le :)) ha már mentél vele tultoltve akkor már úgyis mindegy. Ha parazol akkor szetvagott flakon a kocsi alá feküdni és leengedni az olajat.

De inkább csinaltass egy olajcseret mert ki tudja mit ontottek bele ezek után jobb a békesség. A benzinkutas nem autószerelő tehát ő ne toltogessen semmit sehova . Pl ha a fagyálló nem bírja a hideget mert víz van benne akkor se tudja lecserélni ezért azt se töltsön sehova.

2017. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Különben nivopalca helyére vékony cső de átlátszó legyen beledugod és megszivod.csak macera.
2017. dec. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!