Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volvo 850 T5 mindennapi...

Volvo 850 T5 mindennapi használatra?

Figyelt kérdés

Következő opciókat szeretném: benzines, tágas,nagy csomagtartó, megbízhatóság, és ha a kedvem úgy tartja azért legyen benne nyomaték.

A volvo 850 tetszett meg, hiszen a maga 226 lóereje azért elég meggyőző. A kockaforma nekem bejön, valamint az extra listája is elég hosszú.

Mennyire megbízható autó? Szerintetek lehetséges olyan autót venni , ami akár mindennapi használatra is alkalmas komolyabb műszaki hiba nélkül? Mennyire szerviz igényesek? Esetleg a turbó lehet a gyenge pontja? Rohadásra mennyire hajlamosak? Elsősorban a 2,3 T5 benzineket nézegetem. Kb milyen fogyasztással számoljak? Azért ha 8-9 literből megállna, mikor nyugisabban hajtom az nem lenne hátrány.

Véleményetek szerint alkalmas lehet napi használatra?Vagy az ilyen régebbi példányokat inkább csak hobby célra érdemes venni? Alkatrész utánpótlás mennyire megoldható?

A keret kb. 700-800 ezer forint lenne+ nagyszerviz.

Amennyiben valakinek van tapasztalata ezzel a típussal, megköszönném ha megosztaná velem!



2017. dec. 31. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen megbízható kocsik, csak kicsit öregek már. Ha találsz egy jó állapotút nyugodtan belefoghatsz.

A fogyasztásuk is jó állítólag, de én kétlem, hogy 9 liter alá tudnék menni :D

2017. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A jó édes ***** válasza:

Nem kicsit, hanem nagyon öregek már. Megbízható semmiképp nem lesz egy 20+ éves izomkombi, ha hajtani is akarja valaki. Kis terhelésen a motort talán kímélni lehet annyira, hogy ne az legyen a fő hibaforrás, de attól még nem fog keveset fogyasztani (én inkább 10 litert számolnék), s a többi alkatrész sem lesz kevésbé problémás. Nem mindennapi használatra való, plusz ennyiért inkább csak a berhelt, külföldről behozott darabokat lehet megkapni, amin már a jó Isten sem találja ki, hogy mit hova kötött a faluvégi "autószerelő" Jóska.

Csak akkor ajánlható, nem ódzkodsz a gumi/alkatrész áraktól és ismersz jó, öreg Volvokra specializálódott szerelőt.

2017. dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15l városban :( ha ez nem zavar...
2017. dec. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már miért ne lenne megbízható akár 20+ évesen is? Rengeteg T5 fut itthon is és teljesen megbízhatóan üzemelnek.
2017. dec. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!