Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f vásárlását...

Opel astra f vásárlását tervezem. Melyik motorral lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

1.4 vagy 1.6-os motorral felszereltet vegyek inkább?

Úgy hallottam kb ugyanannyit esznek, ez igaz? És ha igen mennyi az az annyi?

Első autónak lenne



2018. jan. 3. 00:34
 1/8 anonim válasza:
Nekünk 1.4-es van, egyáltalán nem eszik sokat, 100-on olyan 4-5000ft körül.
2018. jan. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elég durva lenne ha az 1.4-es F astra 11-13 litert enne 100-on
2018. jan. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az 1.6-os 8 szelepes 75 lóerős faékegyszerű, megbízható, elpusztíthatatlan. Nem lesz túl virgonc, városban el fogja kérni a 7.5-8 litert, de nagy bajok nem lesznek vele.

Országúton és faluhelyen finoman 6-6,5 körül eljárhatsz vele.


A korai 16 szelepes Opel motorokat jobb elkerülni.

2018. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő jó motor hozzá, bár az 1.4 60 le egy kicsit lomhának tűnik, ettől függetlenül közlekedni azzal is lehet.

A legjobb talán az SI változat volt belőlük (c14se és c16se). Ugyan az a 8 szelepes motor csak nem központi, hanem hengerenkénti injektorral voltak szerelve. Erősebb voltak és normális használat mellett a fogyasztásban se volt nagy különbség.

2018. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha türelmes sofőr vagy akkor 1.4

Ha türelmetlen vagy mint én akkor 1.6

Nekem a 16 szelepes verzió van meg,megy mint a golyó és ahhoz képest a fogyasztása se rossz, 9 litert fogyaszt 100-on


Az olajat viszont zabálja,nem tudom hogy gyárilag is ilyen e vagy valamilyen baja van a motornak de 2-3 havonta utána kell töltenem sajnos

2018. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csaba1207 ***** válasza:

Üdv!

Én az SI motoros 1.4 vagy 1.6-ot választanám. Az 1.4-es is 82 lovas, 7 liter alatt tudsz vele járni, és dinamikusnak mondható talán. Az 1.6 SI még jobb, csak érdekesség, hogy az astra kupán ezek a motorok futottak annó. Az nagyon megy. A 16 szelepesből nehéz lesz már jót találni ilyen korban, valóban gyakori az olaj probléma, inkább a szög egyszerű SI 8 szeleppel. Nekem volt régen 1.4 SI, magam szereltem mindent, annyira egyszerű, jó a fogyasztása, és talán még megy is a motormérethez képest.

2018. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért vagytok ennyire oda a fogyasztásért? Majdnem annyit eszik egy 1.4 mint egy 2.0
2018. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Buf ***** válasza:
Az SI motorok voltak a legjobbak, a 16 szelepes hajlamos az olajfogyasztásra, az 1.4 16 szelep az tényleg lomha de használható.
2018. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!