Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valahogy meg lehet oldani ez...

Valahogy meg lehet oldani ez a Babettánál?

Figyelt kérdés

Tanácsot kérnék Jawa Babetta 210 motorkerékpárhoz.

A problémám annyi csupán ,hogy a végsebessége így gyárilag 65,de ilyenkor maximális fordulaton jár.

Annyi a kérdésem ,hogy ha az első lánckerék a gyárilag legnagyobb méret akkor ,hogyan tudnám az áttételt megváltoztatni úgy ,hogy ez a 65-70 utazó alacsonyabb fordulaton legyen?

A motor nem gyenge (2 személlyel is lazán megy hegynek völgynek),azért kérdezem.

És mivel nincs pénzem más motorra meg amiken ültem fojtás nélkül is így mentek most közlöm mindenkivel ,hogy nem akarok új robogót vagy bármi mást :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 3. 11:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom a címet elrontottam ezért javítanám: ezt*
2018. jan. 3. 11:47
 2/5 anonim ***** válasza:
A hátsó lánckereke úgyis túl nagy, oda kellene kisebb fogszámút tenni. Egy másik hátsó lánckereket némi lakatosmunkával át lehetne alakítani úgy hogy kisebb legyen a fogszáma. Én még nem próbáltam, de lehet hogy a Babetta 207 hátsó lánckereke beleszerelhető a Babetta 210-be is. Bár az meg túl kicsi lánckeréknek tűnik, de ha bontásól hozzájutsz egy Babetta 207-es hátsó lánckerékhez akkor egy próbát megérhet.
2018. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne buheráld! Az úgy van kitalálva, úgy jó. Ha raksz rá nagyobb lánckereket akkor lustább lesz és/vagy nem is biztos hogy eléri azt a sebességet amit eddig. Pl. ha van egy kis szembeszél vagy enyhe emelkedő.
2018. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne kendácsold át a jó kis babszit,úgysem lesz jó.

Azonkívül már az 50 kmh is életveszély azzal a kis turmixgéppel

2018. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

60-as hengerrel gondoltam az átalakítást mert az úgy értelmes csak ha van erő.

Az első teleszkóp már a 225-ös Babszié lenne.

Az már jól bírja.

De nem az a célom ,hogy 500-al menjen hanem utazója legyek 65 legalább és ezt ne úgy érje el ,hogy szétforogjon.

2018. jan. 3. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!