Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónál egyesbe tétel után...

Autónál egyesbe tétel után teljesen fel szabad engedni a kuplungot?

Figyelt kérdés
ha egyesben van az autó a gáz folyamatos nyomása nélkül is megy az autó? és a kuplung fel engedésével és lenyomásával lehet szabályozni a sebességet?
2018. jan. 3. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze gurul, ezért gurulnak alapból az automata váltós kocsik, mert ott nincsen kuplung... Remélem nem írtam hülyeséget :-)
2018. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

#1: de igen


"Autónál egyesbe tétel után teljesen fel szabad engedni a kuplungot?"

Természetesen, ugyanúgy működik, mint a többi sebességi fokozat. A felengedés közben vigyázni kell, hogy ne fulladjon le.


"ha egyesben van az autó a gáz folyamatos nyomása nélkül is megy az autó?"

Minden járó motornak van egy alapjárati sebessége. Ez autónként változó, de mondjuk 1200 fordulat percenként. Ha a hajtáslánc él (sebességben van és kuplungot nem nyomod), akkor ezzel a fordulattal fogja hajtani a kerekeket.


"és a kuplung fel engedésével és lenyomásával lehet szabályozni a sebességet?"

Igen, ha az alapjárati sebesség túl sok, a kuplunggal lehet szabályozni.

2018. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
2-es pedig te is azt írtad, hogy megy előre a kocsi, na mindegy...
2018. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érzéssel történik, soha nem próbáltam még ki, de szerintem igen. Eddig nem volt olyan hogy ilyen lassan kellett gurulnom még.
2018. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Meg inkább én mindig adok gázt mellé, nem akarom leégetni a kuplungot
2018. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valaki nem tudja honnan származik ez a tévhit? Apámban mai napig benne van a reflex, hogy 1esben soha nem szabad felengedni a kuplungot, inkább erőlteti kettesben az araszolást. Évtizedekig vezetett így, míg aztán bebizonyítottam neki, hogy fel lehet, sőt, fel is kell engedni a kuplungot egyesben. Azt mondja, hogy neki így tanították anno, de a magyarázatát nem tudja, esetleg valaki tudja, hogy miért volt ez így?
2018. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 5


A kuplung pont attól ég le, ha túl nagy fordulatszámmal hirtelen létrehozod a kapcsolatot. De ha nem is ég le, annál nagyobb a kopás, minél nagyobb fordulatszámon történik ez.

2018. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát pont nem...

HA 1-esbe gáz nélkül szarrá csúsztatja az ember a kuplungot attól csak jobban kopik, ha ad mellé gázt és elindul egyből 1-es fordulaton nem kopik annyira. Ez tény.

2018. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
elírtam nem 1-es hanem 1000-es fordulaton
2018. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, miért ne szabadna?


Igen, ilyenkor az alapjárati üzemanyagmennyiséget kapja a motor. (Egyébként a modern autók maguktól gázt adnak, ha túl alacsony a fordulatszám.)

Ha nem emelkedőn vagy és nincs agyonterhelve az autó, akkor mennie kell. A legtöbb autó 5-10 km/h-val megy 1-esben alapjáraton.


Igen, a kuplung benyomásakor lassulni kezd az autó. Szűk helyeken való manőverezéshez használható ez a technika.

2018. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!