Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy B6-os woksvagen...

Vettem egy B6-os woksvagen passat-ot. Nem mentem vele 100km-et se és le robbant. Meg állapították hogy egy nagy nyomású üzemanyag szivattyú ment tönkre és még egyéb apró baja is van és ezeknek a költsége 500 ezer-1millió között van. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Mielőtt meg vettem fél év garanciát vállalt rá a kereskedő, de most nem akar fizetni. Ilyenkor mit tudok tenni?

Köteles még vissza venni a kereskedő vagy csak ki kell fizetni a javítás költségeit? Egy 9 éves autóról van szó ami kevés kilométert futott és Németországból lett be hozva.


2018. jan. 3. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
írj a totalcar-nak, hátha ők felkarolják az ügyet, szoktak ilyenekkel foglalkozni. Talán a sajtónyilvánosság megpuhítja a kereskedőt.
2018. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Üzemanyag szivattyú nem ilyen drága,még az "apróságokkal" se.Valószínű át akar verni a szerelő és komplett PD eleme cserét akar csinálni (már ha dízel),mert abban van a jó bolt.

Az eladó köteles visszavenni,egy kicsit fenyegetőzni kell a hatóságokkal......

2018. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"9 éves autóról van szó ami kevés kilométert futott és Németországból lett be hozva."


Én úgy 8 éves korom óta nem hiszek a mesékben, úgy látszik Te ezt még nem nőtted ki :)


Németországból behozott autók MIND sok kilóméteresek!!!

csak vissza vannak tekerve.


Szerinted miért adnák el itt sokkal olcsóbban mint otthon sokkal drágábban?

ennyire ne legyetek már buták emberek!!!


azért adják el itt (visszatekerve) mert a sok hülye megveszi és itt még viszonylag "olcsó" a szervízköltség a német árakhoz képest...


magyarul ott a kutya sem venné meg mert annyit kellene még rákölteni.

2018. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Melyik ez a kereskedő ha szabad tudni? Amúgy írtátok papírt, hogy vállal garanciát?
2018. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A te autódban kb 250-350 ezer km lehet
2018. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Valószínű át akar verni a szerelő és komplett PD eleme cserét akar csinálni (már ha dízel)"


Gyanús nekem, hogy ez CR lesz inkább :)

2018. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"fél év garanciát vállalt rá a kereskedő"

Garancia nincs, csak jótállás vagy szavatosság.

"9 éves autóról van szó ami kevés kilométert futott és Németországból lett be hozva."

Hahahaha :D Álmodj királylány...

Egyáltalán kitől vetted az autót papíron? A kereskedéstől vagy a német előző tulajtól?

Jogilag, Ptk. szerint van esélyed ha perelsz, de ha az adásvételin Hans neve szerepel, akkor tanulópénzt fizettél.

2018. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De bakker, bármennyi km legyen az autóban, vagy bárki is adta el, szerintetek honnan kellett volna tudja, hogy 100 km-n belül le fog robbanni az autó? Ezt kiszűrni sem lehet, ez egyszerűen pech.
2018. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as: onnan, hogy előtte utánanéz a dolgoknak.

a csapból is ez folyik, hogy németországból behozott autót NEM SZABAD venni.


mind rengeteg 3-4-500e km-es ami vissza van "tekerve" 100-200 közöttire.

2018. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az új Polgári törvénykönyv szerint, hogy ha veszünk egy használt autót, majd az a vásárlás utáni fél éven belül, vagyis a kötelező jótállási időn belül elromlik és ezt szintén ezen az időn belül jelezzük is a kereskedésnek, akkor a cég köteles azt ésszerű határidőn belül megjavítani, vagy megjavíttatni. Ha a kereskedés ezt elmulasztja, a határidő leteltét követőn legkésőbb három hónapon belül érvényesíteni kell az igényeket. Ilyenkor ügyvédhez fordulhatunk, aki felszólíthatja a kereskedést a kártalanításra, illetve pereskedhetünk is a pénzünkért, ha felszólítás nem segít."


Forrás:

[link]

2018. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!