Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson motoromat szeretném...

Simson motoromat szeretném lefesteni. Szerintetek ez megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy S50-esem, amin kopott a festés és kicsit rozsdál. Arra gondoltam, hogy lefestem narancssárgára és feketére. Szeretnék alapozót, lakkot és edzőt is használni némelyik dolgon. Az alábbiak szerint:

- Váz: erre semmi alapozót nem gondoltam, mivel ez látszik a legkevésbé a motorból. Szóval lecsiszolom és lefestem feketére 1x.

- Sárvédők: lecsiszolom, alapozót rá, és 2 réteg fekete festék.

- Ráf, teleszkópszár és kerékagy: ugyanaz mint az sárvédő

-Tank és oldaldoboz: alapozó, 3 rétegben narancs színű festék, edző, lakk.

Annyi lenne a kérdésem, hogy edzőt és lakkot melyik részre, melyik szettre lenne érdemesebb fújni? Milyen festéket, lakkot, alapozót és edzőt ajánlotok? Elég lesz a 2-3 réteg festék? Kompresszor és szórópisztoly van, és tavaszra gondoltam a festést.



2018. jan. 4. 18:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És ezek a festétkek alapból benzinállók vagy akkor külön olyat kell beszerezni?
2018. jan. 5. 16:34
 12/15 anonim ***** válasza:
azért érdemes festékboltba utánnakérdezni
2018. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Találtam még egy fajta festéket. MOTIP márkájú és 400 ml, de spray festék. Ez nem gond? Vagy mindegy, hogy spray-vel vagy kompresszorral van fújva? És gondolom ez alá is kell alapozó. Edző is kell majd hozzá?


[link]

2018. febr. 4. 08:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Az ipari az ipari és nem autó zománc,ami neked kell.Egészen más felületet kapsz.Az ipari jó lehet gépekre,terasz vázára, motorkerékpárra,autóra,de kizárólag a nem szembe tűnő helyekre.Motortér ,doblemez stb.

Vannak spray autó lakkok és kérésre,autózománc forgalmazó helyeken van ahol töltenek is neked spray-t kiválasztott festékből és színből,ha van ilyen gépük.

Nekem kérésre és + felárért meg is oldják,ha kell valakinek javító szín.

A spray-be nincs edző és nem is tudsz belekeverni,mert mire felhasználnád,már régen megköt a dobozban.

Minimum 20c hőmérséklet kell a festék fújásához,hogy tudjon szépen terülni.Ez vonatkozik a fújandó felületre is,és por mentes helyiség.Minden porszemet meglehet majd látni a fényezésen.

2018. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Akkor maradjak az előzőnél amitt belinkeltem régebben, vagy válasszak a MOTIP termékek közül, ami sprays.
2018. febr. 4. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!