Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet generátor hiba?

Kodi16 kérdése:

Lehet generátor hiba?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy elkezdte azt játszani a kocsi, hogy ha beindítom és elkezdem felkapcsolni a lámpákat stb elindulok akkor egy ideig néha vagy folytonosan kihagy a gyújtás és leesik a fordulatszám de leállni nem áll le. Ami nagyon szembetűnő még, hogy ez automata váltós és érdekes módon D fokozatban csinálja de ha átkapcsolok P-re vagy N-re megszűnik...Lehet ez így összességében az, hogy haldoklik a generátor és nem ad elég áramot, hogy rendesen működjön minden?
2018. jan. 5. 14:12
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Van ebben a kocsiban töltés hiányát jelző lámpa?

Mert akkor azon is kéne valamit látni, amikor jelentkezik a probléma.

Lámpák felkapcsolása nélkül nincs alapjárat-esés?

Kint parkolsz, hidegben? Meleg motorról is csinálja?

Váltóban a lötyi rendben van?

Mert szerintem csak az van beridegedve és d-ben helyből annyira vinni akarja a kocsit, hogy lefogja a motort.

Bár ha tényleg gyújtáskihagyás is van, akkor meg szerintem gyertyakábel (vagy repedt elosztóház) áthúz valahol és az persze a legalacsonyabb fordulaton jelentkezik a legerősebben (akkor a legnagyobb a szikrafeszültség).

2018. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én váltó hibára gyanakodnék. A szűrő, és az olaj mikor volt cserélve a váltóban?
2018. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A váltóolaj szűrővel együtt most lesz cserélve nemsokára mert saját hibámból adódóan elkezdett ereszteni...de ettől független előtte is jelentkezett ez a probléma és úgy vettem észre főleg akkor amikor pl egy hetet állt a kocsi és utána akartam használni, ha 2 naponta használom nem jelentkezik ez a hiba vagy csak nagyon ritkán
2018. jan. 5. 14:54
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Hát, akkor bizony a váltóban a lekvár a gyanús. Az szépen d-ben lefogja a motort alapjáraton, plusz az alacsony fordulaton kijöhet a gyertyakábel-(vagy elosztó-)áthúzás is és kész is a hibajelenség.
2018. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!