Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TFSI motorokról vélemény?

Roli96 kérdése:

TFSI motorokról vélemény?

Figyelt kérdés

Audiról lenne szó, annak is a 2010 A3 1.8 tfsi motorjáról lenne szó. Olvastam jókat és rosszakat is a motorról, valaki szidja, valaki isteníti. 1.8 vagy 2.0?

Munkába járásra és heti 1-2 alkalommal nagyobb távra használnám ezért nem gondolkodok dizelben.



2018. jan. 6. 12:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Muszáj terjeszteni ezt az 1L/1000 km olajfogyasztásos fasszságot?
2018. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Vicces... Mi körünkbe (Octavia RS) mindenki dicséri.
2018. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
Barátom vett A3- 1.8 tfsi-t. 160 lóeró, bitang gép. Megvette kötelező szervíz stb. Egy hét után kihúzta a nívót félig volt. nyugtázta majd hadznáéta a kocsit tovább következő olaj ellenőrzésnél már csak negyednél volt. Rákövetkezőnél meg min-en. Simán állja a helyét hogy bezábál olyan 6-8 dl-ert 1000 km-enként. Jó autó, csak odakell figyelni az olajra, és időben utántölteni.
2018. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
gondolom az olajat a turbó miatt eszi mivel kenni kell azt is, ezzel tisztában vagyok, csak azt akarom elkerülni hogy megveszem és akkor 4 havonta a szervizben áll egy 200e ft os számlával.
2018. márc. 12. 16:43
 15/17 anonim ***** válasza:

7 éve használok folyamatosan VW TFSI motoros autót (igaz, 1.4-est és Skodát), 2011-15 között egy 2-es Octaviát, azóta egy 3-ast, összesen kb. 200e km-t tettem beléjük.

Motorikusan soha egyikkel sem volt baj (az elsőt újként kaptam, a mostanit 1.5 évesen).


A régebbinek volt amikor után kellett tölteni olajat 2 csere között (ha sokat mentem pályán), a mostaninak még nem kellett.


Mindegyikre igaz, hogy a sok városi tötymörgés után néha meg kell hajtani (menni 2-3 órát autópályán folyamatosan és tempósan) utána érezhetően simábban jár a motor és jobban ugrik.

2018. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a BWA-nál 10.000km alatt be tud verni 1 liter olajat, de ez a legnagyobb baja. (Mondjuk ha 10.000 ként olaj csere akkor nem mindegy? :D)
2018. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

BWA tulaj jelen, 5w30-at eszegette 1000km-eren 4-5 decit, de sehol sem 1 litert! Viszont 200 ezren túl van a motor, úgyhogy vastagabb olajra váltottam, ezt minimálisan csipegeti. Én eddig nagyon elégedett vagyok vele, 1.8 TSI is jó motor, asszem 2012től gyártottakban kettős befecskendezés van, csak úgy mint a 2.0TSI-ben is, igy azokra már a kokszosodás se jellemző.


Viszont én nem fogom neked munkábajáráshoz ajánlani, mert a turbós motorokat nem erre találták ki. Ha nem éri el az üzemi hőfokot, vagy ha kinyomod a szemét és leállitás előtt nem hagyod visszahülni, hamar beadja a kulcsot a turbó. Ha városban jársz munkába, akkor szivo benzinest néznék a helyedben.


Van egyébként elég szerviztapasztalat már ezekhez a motorokhoz, csak BWA-ban van 3 olyan alkatrész is, amit egyből érdemes cserélni vétel után, mert nagy bajt tud okozni. Viszont ha cserélve van, nincs gáz. Ha kinéztél egy konkrét motorkódot, érdemes utánaolvasgatni az ilyen kis bosszantó dolgoknak, de ennyi, szerintem is jó motorok.

2018. márc. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!