Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót tudnátok nekem...

Milyen autót tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ahogy látjátok, tanácsot szeretnék kérni tőletek. Idővel szeretném lecserélni a jelenlegi autómat, és kíváncsi lennék, hogy ki milyen autót ajánlana. A jelenlegi autóm egy benzines, 1.3-as, 68 lóerős, 1999-es Suzuki Swift. Nagyon szeretem, bár volt vele gondom... ám ennek ellenére is tetszik. Dinamikusan vezetek, és bevallom, szeretek gyorsan menni... persze csak olyan helyeken, ahol nem veszélyeztetek vele senkit. Meg ugye egy Swift nem tud olyan gyorsan sem menni (160-165 a vége, GPS szerint :D). Na de vissza a lényeghez. Nézegettem már autókat, de több olyan is van, amit jónak látok. Napi használatra kellene, naponta minimum 40 km-es távra. Ez a munkahelyre való bejárás, reggel és délután 20-20 km. Eszerint maradnék a benzinesnél, mert szerintem ez egy dízel autónak kevés lenne. Nem szeretnék a jelenleginél gyengébb autót, de nem is kell nagy teljesítményű gép (értem itt kb. a 110 lóerő feletti autókat). A lényeg, hogy lehessen vele haladni rendesen, ne aludjak el, míg fel tudok gyorsítani 100 km/h körüli tempóra. Kényelmi funkciók (elektromos ablak, légkondi, ülésfűtés, stb.) nem olyan lényegesek, meglennék nélkülük is. Fontosabb szempont a megbízhatóság, és a fenntarthatóság. Minél egyszerűbb, annál jobb, főleg ha én is meg tudom oldani a javítások egy részét. A fogyasztás a jelenlegi autómnál kb. 6,7 liter, az én vezetési stílusom mellett, szóval valami ilyen körüli jó lenne a másiknál is, persze nem gond, ha egy kicsit esetleg magasabb/alacsonyabb a fogyasztása. Gondoltam arra, hogy maradok a Swift-eknél, csak esetleg egy kicsit fiatalabb modellnél. Aztán látótérbe került még a Hyundai Accent is. Szóval érdekelne, hogy ezeket tudva ti milyen autót javasolnátok. A válaszokat előre is köszönöm! (22 éves fiú vagyok)

2018. jan. 6. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért nehéz megmondani mi lenne a legjobb
2018. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jaa, igen, bocsi az kimaradt. Kb. 450 ezer körül gondoltam, ami csak az autó ára lenne.
2018. jan. 6. 15:21
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Élhetőbb állapotú F astrák, Fiat Bravo-Brava duó (1.2-t semmiképp), Megane classic 1.4-1.6
2018. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az astrák jók, csak ott nem gyorsulás közben alszol el hanem menet közben... annyira nulla a vezetési élményük.

(G, H Astra)

A kis suzukidat sokkal élvezetesebb vezetni. :)

2018. jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy 450 a keret :)

akkor H astra felejtős, viszont G-t vehetsz, bár annak is egy nagy nulla a vezetési élménye kb.


F astárt szerintem felejtsd el, öregek, bár nem is az a gond, hogy öregek hanem, hogy ennyit bírtak....


Motorikusan semmi bajuk, 1.4-essel ha nem pályázol akkor 90-nél 4,5-öt eszik.

Inkább a kasztnival vannak ott gondok, alváz olyan szinten képes rohadni, hogy nem engedik át műszakin stb...


Ami meg jó állapotban van az nem 450 lesz, de akkor meg már miért ne vennél 8-10 évvel fiatalabb G astrát?

2018. jan. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A normális állapotú G astrák 5-6 kiló környékén indulnak, ennyiből egy elég leharcolt példány fog csak jutni.
2018. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Astra-t pont a rohadás miatt nem szeretnék, és azért a vezetési élmény sem utolsó szempont, legalábbis ilyen korban :D. A Megane Classic nekem is tetszik, csak nem tudom mennyire megbízható autó (bár ha van olyan jó, mint a mi Dacia-nk, akkor nem lehet rossz).
2018. jan. 6. 16:11
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Abszolút megbízható, faék egyszerűségű konstrukció a szó pozitív értelemben
2018. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt jó hallani :D

A Hyundai-okról valaki tudna nyilatkozni? Megbízható autók? Nézegettem őket, és elég jó árban vannak, kevés km-el, viszont semmit nem tudok róluk.

2018. jan. 6. 16:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom miert akarod lecserelni a jelenlegi autodat

a leirasod szerint a legjobban az passzol ami van jelenleg .swift


ebben az arkategoriaban jobb, szebb, latvanyosabb, gyorsabb, fiatalabb, dinamikusabb autot erre a celra nem fogsz talalni

2018. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!