Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy generátor amin azt írja,...

Egy generátor amin azt írja, hogy 14V,120 A, (ha nem használunk feszültségszabályzót) hány voltot ad ki normál normál üzemmódban, és hányat képes kiadni nagyon nagy motorfordulatszám esetén?

Figyelt kérdés
Nagy fordulatszám esetén milyen esetben képes leégni a tekercse, vagy egyáltalán le tud égni?Ezt arra az esetre értem ha rá van kötve egy fogyasztó.Pl kiad 40 voltot és 100 ampert,ez 4000 wattnak felel meg.Ilyenkor le éghet a tekercselése?
2018. jan. 8. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem azért van feszültségszabályzó a generátoron, hogy a tekercs ne égjen el... vagyis nem ez az elsődleges szempont, hanem az autó áramköreinek védelme! Minden körülmények között tudta a 14.4V-ot, persze terhelések felkapcsolásával az az érték normális keretek között ingadozik, ez természetes. Akkor jó az autó töltése, ha 14.2-14.4V töltőfeszültség meg van.


Minél nagyobb a fordulat, annál nagyobb a feszültség (lásd bicikli dinamó elve), ezzel együtt az áram is megnő.

2018. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13,8- 14,4V- ot akart írni az előttem következő. Nyilván fogyasztókkal a 13,8- nak illik meglenni minimum.
2018. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A forgórész tekercselést és a dióda hidat pikk pakk agyoncsaphatod vele. A feszültség szabályzó nem dísz, a generátor a fordulatszámmal arányos feszültséget állít elő. Párhuzamos gerjesztésnél (ha nincs feszültség szabályzó) egy erős pozitív visszacsatolás van. Ahogy nő a kapocsfeszültség akkor nő a gerjesztő áram, ami további kapocsfeszültség növekedést okoz. A folyamatot a vas telítésbe vezérlése fogja korlátozni.

Nem biztos, hogy értem a kérdésedet. Ha túlterheled, akkor tönkre fog menni. Mindenképpen használj valamilyen biztosítót, mert egy ilyen generátor nagyon nem játék. A névleges teljesítménye 14VX120A=1680 W Ez komoly rombolásra képes. Ha közvetlenül túlterheled ennél valamivel nagyobb teljesítményre is képes (nagyon rövid ideig), amíg a diódák bírják. Szerintem nem vagy kíváncsi egy ilyen generátor által táplált rövidzárlatra.

2018. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem fogalmaztam érthetően.Arra vagyok kiváncsi, hogy ha nem lenne feszültségszabályozó beiktatva a generátorba, akkor maximum hány voltot lenne képes kiadni?És hány ampert?
2018. jan. 8. 14:48
 5/11 A kérdező kommentje:
Ugye először jön a 3 fázis , ami egyenírányítódik a diódák által, majd ezután jön a fesz szabályozó, ami nem engedi a feszt 14 volt körülinél fennebb menni.Na de ha ez a fesz szabályozó nem lenne, akkor , menyi lenne a max produkált feszültség?
2018. jan. 8. 14:55
 6/11 A kérdező kommentje:
A forgórész gerjesztése pedig független lenne a kijövő feszültségtől, mert azt egy külön áramforrás táplálná.Tehát nem lenne visszacsatolás.Erre gondoltam.
2018. jan. 8. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Kerékpároknál egy állandó mágneses dinamón simán mértem 20-30 V-ot is terheletlenül. Terhelve aztán beállt a nominális 6 V körüli szintre a feszültség. (telefonakkut töltöttem vele).
2018. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor ebben az esetben több is lehet.
2018. jan. 8. 18:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben,ennek a generátornak a tekercselése elbír 120 Ampert 14 volt esetében?Tehát 14x 120 egyenlő 1680 wattos a generátor.Ha ezt a generátort motorként használnánk,akkor szintén megbírna a tekercselése 120 ampert?(14 volton)?Ugyanigy 48 volton nyugodtan ráengedhetnénk 1680:48 vagyis 35 ampert?
2018. jan. 8. 20:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Húú van itt kavar

A fesszabályzó a kimenő feszültséget "méri" és a gerjesztő körbe avatkozik be. (a gerjesztő tekercs áramát szabályozza).

Ha minden védelmet kiiktatsz, és a 3f. tekercselést terheled (diódák kiszerelve), akkor rövid időre a névleges terhelés néhányszorosát írja ki. A max feszültséget a vas telítése határozza meg, arra nem tudok becslést adni, de a va telítése növeli a vasveszteséget így rontja a hatásfokot, tehát a kivehető teljesítményt

2018. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!