Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit lenne érdemes...

Milyen kocsit lenne érdemes venni használtan 300. 000 ft körül?

Figyelt kérdés

Hamarosan venni akarunk párommal egy használt autót, első autónk lenne, csak legyen mivel mászkálni, ne legyünk buszhoz kötve, szóval elsőre nincsenek nagy igényeink, csak menjen és vigyen el minket A-ból B-e. Egyelőre még csak nézegelődünk és szemezgetünk a hirdetésekkel. 300.000 ft-ot szánnánk rá, nagyon max 400.000 ft-ot. A leggyakrabban suzuki swift-tel és opel astra-val találkoztam, 97-es és 98-as évjáratosak voltak/vannak, egy-két 2000-es évjáratot is láttam. Arra lennék kíváncsi, hogy ti ebben az árkategóriában milyen kocsit ajánlanátok, ami viszonylag nem fogyaszt sokat és ideális lenne 50-100 km-es távokra, főleg vidékre és mindenképp 5 ajtós legyen. Esetleg van e olyan, amelyikről mindenképp lebeszélnétek, mert pl. sok a negatív tapasztalat vele, vagy rosszat hallani róla...stb.

Előre is köszönöm a válaszokat és az esetleges tanácsokat, véleményeket :)



2018. jan. 9. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Suzuki Swift, Opel Astra jó. Mazda 323 motorilag elpusztíthatatlan, de alá kell nézni, ne rohadjon. Ha nem értetek hozzá mindenképpen vigyetek egy barátot, aki megnézi. Ne az eladó barátját, mert átvernek. Ne neppertől (autókereskedő) vegyétek, mert ő BIZTOS, hogy átver.
2018. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Ennyiért éves buszbérletet vennék a családnak...
2018. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
84%
Swift,astra,corsa,clio,twingo,saxo,106
2018. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
fiat punto
2018. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Swift és Astra a két legjobb választás.
2018. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Nekem egy '97-es swiftem van, 1.0 motorral. 5 éve vettük.

Akkor megvolt az olajcsere, és vezérműszíjcsere (vízpumpával).

Azóta nem kellett sokat költenem rá. Szerencsére nagyon strapabíró, de ha valamire költeni kell, akkor az is potom pénzért van hozzá.

Már 2,5 éve napi 2x30 km-t ingázok vele (heti 5 nap).

Nagyon szeretem, jó a fogyasztása is. Nyáron kb 5 liter, télen max 6 liter.


Céges kocsik Opelek, és hiába vigyáznak rájuk meg szervizeltetjük őket, az Opelekkel sok gond van. Úgyhogy azokat is lecseréljük, bár a cég Fordokat vesz.


Tehát én a Suzukit ajánlom ennyi pénzért.

2018. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Astra vagy swift lesz, én az astra felé hajlok, meglátjuk melyikből fogunk ki olyat, ami jó állapotban van. Szerencsére szerelő ismerősünk van (több is), szóval mindig jön velünk, ha kocsit megyünk nézni.

2018. jan. 11. 19:30
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Én Swift és punto között vacilláltam anno. A szerelő ismerősnek is suzukija volt akkor, és kb soha nem ért rá szerelni, de nem is kellett neki.

Azt mondta, ha mindenki suzukit venne, akkor ők éhen halnának.

És tényleg ezt tapasztalom.

2018. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Azt mondta, ha mindenki suzukit venne, akkor ők éhen halnának."


a régiekre ez tökéletesen igaz,


de az újakat inkább hagyjuk...mondjuk úgy hogy a suzuki is belépett az új kocsijaival a beépített 5-7 évig jó egy kocsi, aztán vegyé újjat paraszt élettartam kategóriába.

2018. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen 9-es, de 300 ezerből csakis régit lehet venni...
2018. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!