Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az, hogy itthon egy...

Mitől van az, hogy itthon egy pl mustang 12.5milliós indulóárral van míg amerikában 7.1 millió?

Figyelt kérdés
Nézegettem fordokat ,véletlen amerikai oldalra jutottam és 25500 dollárról indul ami 7.1 millió tehát lényegében egy itthoni hatos mazda árából mustang kijön kint...
2018. jan. 10. 01:34
1 2
 1/11 A jó édes ***** válasza:
100%
Ott gyártják, nem kell utaztatni. De az USA-ban máskülönben is olcsó az autó, mert nem terheli sok fogyasztási adó és sokkal nagyobb piac, érzékelhető a méretgazdaságosság. Mustangból olyan mennyiséget gyártanak, mint itt egy-két kompaktból: nem egy ritka típus.
2018. jan. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Kin nem olyan kiemelkedő auto egy mustang.
2018. jan. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vàm, adòk ès persze annyiert aruljak itthon amennyiert mèg kello darabszamban megveszik.
2018. jan. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
A vam es a rekordmagas 27%-os AFA a magyarazat, meg a 'szokasos' arfolyamkepzes: 1 USD = 1 EUR.
2018. jan. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%

Ugyan sokkal nem lesz több, de a 25500USD az "NET price", azaz erre még jön sales tax , ami olyasmi, mint az áfa, államonként különböző, és pár % (max 9-10%).

Ott azért valószinűleg jobban fogynak a hasonló autók, nagyobb a piaci verseny.

2018. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Csak viszonyítási alapnak, egy új Ford Econoline kint amcsiban 2004 körül olyan 10 millió Ft-nak megfelelő dollár volt, gondolom nem kell bemutatni az autót (batár terepjáró, kb akkora, mint egy Ikarus busznak a 3/4-e, 7.5 V8, kövér gázra meggyűri az aszfaltot). Itthon akkiriban mit kaptál a kategóriában azért a pénzért? BMW X5-öt se, és össze se lehet hasonlítani őket. Kint másak az autóárak, és nem csak az adó miatt
2018. jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
A mustang ott olyan népautó féle. Viszont ennyi erővel azt is kérdezhetted volna, hogy kint miért szinte minden autó 3l vagy e feletti motorral van szerelve itthon meg már a 2l is big blocknak számít.
2018. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Ma rendeltem meg a 2018as modellt alku után 16m Ft lett.

USA siteon ugyanez csak ott valamiért szövet ülést lehet választani nem értem még nincs ülés fűtés és hűtés 45000 USD. Ha a 10 százalék vam meg 27 áfát hozzáadom akkor még drágább is. Itthon sokminden alap ami kinn extra pl a brembo fékek is itthon alapáron vannak. Így nincs sok eltérés mondjuk 600e Ft a Magna ride futomuert elég meleg mikor kinn 1500 USD. De ez ilyen . :))

Mondjuk dél óta ész a fene mert a sötétszürke szint választottam és lehet hogy a fehéret kellett volna. Nem tudom nem tudom hogy jól döntöttem e.

2018. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Üzlet... mert EU ban le lehet akasztani a nagyobb pénzeket. Ugyan divat szidni amerikát, de van azért sok minden ami jobb ott.
2018. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Ne azt számold, hogy kintről akarod behozni, hanem hogy ott használod.
2018. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!