Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorokhoz az ABS jó dolog?...

Motorokhoz az ABS jó dolog? Érdemes olyat venni?

Figyelt kérdés
Olyan autóm van amiben nincs ABS és nagyon sokszor jól jönne, de motort még soha nem vezettem, de tervezem letenni a jogsit és venni egyet. Érdemes olyat venni amiben ABS meg a többi elektronikai segédlet van? Ezek alapfelszereltségek ma már, vagy extrák?

2018. jan. 10. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát motoron szerintem fontosabb, mint autón, hiszen ha a motor megcsúszik fékezéskor, abból nagyon könnyen esés lehet.
2018. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is estem már 2x is motorral, elsővel fékeztem és nincs abs rajta.
2018. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos és érdemes ABS-el szerelt motort venni. Ha jól tudom 2016-tól minden 125ccm feletti motoron kötelező az ABS.
2018. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
az abs a motorokon mind2 kereket képes megakadályozni a blokkolástól?
2018. jan. 10. 12:46
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy mondják: az ABS motoron fontosabb lehet, mint autónál.

Viszont hadd kérdezzek valamit. Azt írod, hogy nagyon sokszor jól jönne, ha lenne az autódban ABS. Mégis a vészfékezés közbeni jobb manőverezhetőségen kívül melyek azok az esetek, amikor jól jön az ABS? Vagy ilyen sokszor kerülsz életveszélyes helyzetbe vezetés közben?

2018. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
hát mondjuk ha lelép egy gyalogos az útra előtted, akkor hiába mondja a sok idióta hogy "nem taposni kellene a féket, hanem pumpálni" kétlem hogy valaki majd elkezdi ilyen helyzetben pumpálni a féket... és így csak megnő a fékút.
2018. jan. 10. 13:27
 8/15 anonim ***** válasza:
ABS-nek autóknál akkor jön ki az előnye, mikor a kerekek alatt nem pont ugyanolyan az út. Egyenes, egyenletes úton ABS nélkül is nagyon hasonló féktávot lehet produkálni bekapcsolt ABS-hez viszonyítva. Csak ismerni kell az autót.
2018. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az ABS autóknál nyálkás, esős, vagy bármi miatt csúszós úton jön nagyon jól, mikor a kerekek már kisebb fékezéstől is blokkolnának, és amúgy is megnő a fékút hossza. Ilyenkor ha lelép eléd a kisgyerek, nem azon kell törnöd a fejed, hogy jajj, meg ne csússzon a kerék, meg ilyesmi, hanem bátran, erővel letaposod a fékpedált, és tudod, hogy a lehető legrövidebb úton belül megállsz, és keresztbe sem állsz, mert nem blokkolnak a kerekek.
2018. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sőt ,motorokon még átfordulásgátlóként is bevetik!

Kerék terhelési szenzorral.

2018. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!