Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győződhetek meg használ...

Hogyan győződhetek meg használt autó vásárláskor, hogy az előző tulaj nem gyilkolta le a turbót?

Figyelt kérdés

Trükkös kérdések, vagy esetleg az olaj ellenőrzésekor? Próbakörön mire figyeljek? Egyébként Skoda Octavia 1.4 tsi 2010-2012 gondolkodom, még konkrét kiszemelt nincs, de ezek azok, amik árban, felszereltségben tetszenek.

Köszi a válaszokat!



2018. jan. 11. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Persze ha már durva a szitu, akkor láthatod a motorfedelet levéve, hogy esetleg könnyezik e az olaj a turbó környékén, de még az sem olyan nagy baj. Ami hatásos lehet, az az, ha a tulajt hagyod vezetni kicsit, hogy lásd, mennyire nyomja neki, odalép e hideg motorral is, stb. Persze erre sincs mindig lehetőség.
2018. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Turbóra menő cső le, turbó tengely megmozgat. Ha lóg akkor felejtős. Nem kell más csak egy 10es villás kulcs
2018. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Diagnosztika próba út közben és a referencia értékekhez kell viszonyítani a pillanatnyi értékeket.


Ebből lázható hogy tölt e rendesen, és sok más is kiderülhet.


+: én személy szerint nem engedném hogy, szétszereljék az autómat csak azért hogy megnézzenek rajta valamit.

2018. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

2-es, azért ha már annyira lóg a tengely, akkor az már füstöl is, eszi az olajat.

Igaziból a turbós autóknál lutri, hogy mennyit bír még a turbó. Ém a helyedben nem is ettől félnék legjobban, hanem az összes többi nyavajától, ezek ugyanis nem túl jó motorok. Igaz, talán pont 2012-ben már kicsit javult, de feltétlenül vidd el szakemberhez, hogy nézze át a vétel előtt. olajcsere periódus, olaj és szűrő minőség, használat, ezeket érdemes megkérdezni.

2018. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Abban én is valóban kételkedek, hogy mennyire engedik szétszedni, főleg egy kereskedő.
2018. jan. 11. 20:22
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is olvastam, hogy sokan tartanak a lánctól. Hát nem tudom, az eddigi egyetlen autómban szíj van, nem tudom elképzelni a különbséget.
2018. jan. 11. 20:25
 7/13 anonim ***** válasza:
nem a láncos vezérlés a baj, hanem az a láncos vezérlés, amit a dilettáns VW alkalmazott. De nem csak az a baja, kokszosodik a szívószelep pl. Az a baj, hogy itthon a nepperek nagy része a lestrapáltakat pofozza ki és adja el, amelyek nem kapták meg a törődést, vagy jól megtekerték már az óráját. Ilyen autót biztosan megbízható helyről vennék és tennék félre pénzt, ha esetleg beüt a hiba.
2018. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Turbóra menő cső le, turbó tengely megmozgat."


Ha kicsit értesz hozzá, akkor tényleg nem nagy dolog. De az én autómban például egy idegen biztos nem matatna semmi kulccsal meg csavarhúzóval, és én sem szedném szét neki a turbót :)

2018. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2#!

Majd, ha kifizetted!!!

2018. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Magam így csinálnám, ha elvinném egy szervizbe az adott autót ott is így csinálnák. Ha az eladó nem megy bele akkor ott valami para lesz
2018. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!