Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SZerintetek mi lehet a gond?...

SZerintetek mi lehet a gond? 2.5 tdi motor! 2004-es.

Figyelt kérdés

Tapasztalat: Erős gázadásra a fordulat normálisan felpörög, viszont rángatva gyorsúl. Lejtön felvált a váltó és motorfék ahogy felpörög elkezd rángatni. Vezérlés csere elött nem tapasztaltam ezt, de nem hiszem, hogy ez lenne a ludas, de 1 hét mulva megnézetem.

Üzemanyag szürő volt cserélve.

Motordiag alapján padlogáznál 10% kevesebb üzemanyagot kap az elvártnál, viszont motorféket ez nem magyarázza meg.

Szerintetek? 390k KM. ELső tülajdonos én vagyok!


2018. jan. 12. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Audi ez vagy mi?

Azt mondod vezérléscsere előtt nem tapasztaltad ezt, akkor 1000%, hogy ott rontották el. A 2.5 TDI-nél majdnem mindig elbass*ák a vezérléscserét, eszméletlen nehéz kicserélni, sokszor profi szerelők is elrontják ennél a motornál, hallottam történeteket. Lehet jobb lett volna hozzá sem nyúlni. Tiptronicos, vagy multitronicos? A motor nem megfelelő működésénél normálisnak tekinthető az is, hogy össze-vissza váltogat.

2018. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Audi a6 igen! Remélem hogy ott lesz a probléma!
2018. jan. 13. 01:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Remélem én is, mert ettől csak rosszabb lehet a többi verzió :) Majd írj ha van valami fejlemény.
2018. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szólók mindenképpen ha kiderült :)
2018. jan. 14. 04:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Multi váltó belső hidraulikus kuplung lesz. Még kezdetleges :) 400E Km-et kibírt minden nélkül, kiszolgált már engem. Majd ha már ott tartok átlesz rakatva manuálisra :)
2018. jan. 23. 23:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Ááá, ez multitronicos? A multitronic hibáját az is szokta okozni, hogyha a motor kicsit elgyengül. Akkor a váltó próbálja úgymond kompenzálni az erőhiányt, ez pedig hamar tönkrevágja.

Írtad ugye, hogy amúgy is van egy kis teljesítményvszteség, simán lehet hogy ez tette tönkre a váltót. Szóval majd a motorra is rá kell nézni mindenképpen.

2018. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Motor rendben van azt is néztük. Vezérlés is nemrég lett cserélve. Még bírja az öreg ameddig bírja, utána meg csere:) kiszolgált már!
2018. jan. 25. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!