Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit keres egy autószerelő...

Mennyit keres egy autószerelő kb maszekban, illetve nagyvállalatnál?

Figyelt kérdés
Öt éve végeztem el a szakmám, 1 évet dolgoztam benne, pedig imádom a szerelést, aztán meguntam a nevetséges fizetést, heti 6 napban reggeltől estig, és a főnök hangnemét, aki természetesen pénzéhes volt. Azóta itthon szerelgetem a saját autókat, amennyit lehet műhely nélkül. Tavaly viszont már volt, hogy 5 évvel ezelőtti netes hirdetésem alapján hívott fel Marso, hogy tudnék-e menni... megéri visszatérni a szakmába?
2018. jan. 13. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Hiányszakma. Megéri.

Alkalmazottként nem tudom mennyit fizetnek, de a környékünkön 13-15'000Ft+ÁFA rezsióradíjjal dolgoznak. Ehhez hozzájön még az alkatrészeken levő haszon is.

Most cseréltettem vízpumpát az igniszemem. 22'000 Ft volt az munkadíj.

Egy műhelyt felszerelni egy kisebb vagyon. A folyamatos utánképzés sem olcsó mulatság. De biztos megéri.

2018. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy sokan drágán dolgoznak, de az a pénz nem a miénk /alkalmazottaké/, hanem a főnöké, aki új bmw-vel, audival jár. Nem vagyok most képben, mennyit mondanak, neten is csak hirdetések vannak, fizetést senki nem írnak szinte sehol. De míg mondjuk egy Aldi-ban a melegben bruttó 200 a kezdő heti 30 órára, BEJELENTVE, addig tököm sem fog visszamenni ugyanennyiért /130 nettó/ heti 50-55 órát megfagyni a hideg műhelyben, egy gyökér főnökkel, úgy, hogy jó esetben 6 vagy 8 órás minimálbérre jelentenek be, mert nem akarnak fizetni senki után, csak minden nap elrakni este a százezreket zsebbe, és ha egyik este nincs meg a 200 ezres bevétel, akkor már nyafog, hogy este nem lesz miből enni, és lebasz, hogy jobban kellene dolgozni!
2018. jan. 13. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk átlag teljesítmény esetén 230 nettó körül, csak hétköznap 8 óra + a kaja időt le kell dolgozni. Tapasztalattól függően növekedhet nem kis mértékben. Itt főleg egy adott márkára vonatkozó specializáció mértékét fizetik meg.

pl: van egy x márka szerviz, idővel beíratnak tovább képzésre (ha alkalmasnak találnak hozzá) 4-5 szint többnyire van minden márkánál. Miután megvagy ezekkel beíratnak mester képzésre is.

2018. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ilyen tapasztalataid vannak a szakmában, akkor tényleg jobb elmenni Aldi pénztárosnak. Vannak normális műhelyek is és ha ügyes vagy, most te vagy jobb helyzetben, mert a jó szerelők után kapkodnak.
2018. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazottként minimálbèr v kicsivel felette.


Ha saját mühelyed van akkor 4-5 ezer ft/ óra nettó, 7-8 bruttó ebből azért futja szerszámra. Szerdzámot ÁFA nélkül szerzed be, ahogy az unixnál vagy bàrdinál vásàrolsz még azért is plussz kedvezmény jár mert szerelő vagy és nagymennyisďgben veszel. Így kb 40 akàr 50% kedvezmènyed van az alkatrészre ami szép summa ha nekinmeg eladod drágájè.

Mivel az üzleti eredményt kitudod magadnak fizetni bérjárulékként elszámolva így nem kell nyereség adót fizetni. Csak az alkatrészek árának min 27%a zsebbe megy.

2018. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem voltak jó tapasztalataim, de ahány ház, annyi szokás, gondolom én. Bár az ország jelenlegi helyzetét elnézve, nem igazán engedhetik már meg sokáig maguknak, hogy éhbérért alázzák a szakembereket, mert ahogy én sem tűrtem ezt, gondolom, egy idő után más sem fogja, ha van egy kis esze. Az exfőnök azt nem értette meg, hogy mivel én voltam az egyik legjobb munkaerő, és leggyorsabb pl. gumiszerelésben, én 2x annyi bevételt tudtam termelni minden nap, mint ha új embert keresgél, de nem akart megfizetni. Hosszú távon ő járt rosszabbul.
2018. jan. 13. 12:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Húzós egy szakma, én is szerelő vagyok, de sokszor befürödtem már, így felhagytam vele.

Bonyolultabb melókba nem merek belefogni(hibakeresés, diagnosztika, főleg drágább autókon), egyedül vagyok, hülye kuncsaftokhoz meg nem volt idegrendszerem.

De csak egyedül éri meg, vagy beosztottakkal, társtulajként.

Ismerősöm van, hogy naponta vagy 100-at rak zsebre, ő is egyedül gürizik.

Csak ő már kezdi beadni a kulcsot, úgy tűnik, bolondul meg, meg fizikailag se bírja már.

2018. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

maszekba 400-tól amennyit tud

vállalatnál 250 kb

2018. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Alkalmazottként minimálbèr v kicsivel felette."


Na, te is leragadtál a múlt évtizedben. :-)

Jelenleg abszolút hiányszakma az autószerelő. Szervizekkel vagyok kapcsolatban, jelenleg 5 helyre keresnek hónapok óta szerelőt, esélytelenül Budapesten). Pedig jelenleg egy jó szerelő minimum nettó 220-250e-t elkérhet, sok helyen ennél jóval többet is lehet(ne) keresni.

2018. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is csodálkozom, de mikor szembesültem, mikor kijöttem a suliból, hogy 120-ért robotoljak, mikor annyit keres közel egy takarító... legalábbis az elmúlt években már egy iskola nélküli takarító is heti 40 órában br. 200-at keresett, ami nagyjából 130. Ezzel szemben, és nem önzőségből és lenézésből, de érettségi+europass szakma és nem kis felelősség.
2018. jan. 13. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!