Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóversenyzők! Ti hogy...

Autóversenyzők! Ti hogy bántok a kuplunggal? Nekem van egy kis gondom.

Figyelt kérdés

Mikor vezetek azt kérdezik sokszor, hogy nincsen-e a kuplungon a lábam.


(bérelt autóról van szó, 2x vezettem)


Nagyon idegesít és amúgy nem szoktam figyelni, de én minél hamarabb leszoktam venni a lábamat róla, nagyon kicsit még be is rángat a kocsi.

A sarkam a kuplung előtt van a lábujjaim meg a lábfejem balra kivan dőlve(tükör felé), szóval a lábfejem felső része a kuplung mellett van balra nem ér hozzá de egy vonalban van szóval nem rakom le hanem fárasztom (de nem zavar hogy fárad tök m1).


Amikor készenlétibe helyezem a lábamat akkor felé tartom és nem hiszem, hogy hozzá érek 1cm méter van én szerintem közötte.


Plusz a kuplungnak van egy kis holtjátéka is, ha jól tudom.


Nem verseny cipőben edzek még.



Valami az autóval van? Rossz a fülük? Vagy én baxom?



Már alig merek hozzá érni a kocsihoz is, nehogy valami baja legyen...



2018. jan. 14. 20:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok autóversenyző, de annak érzem magam néha :))

Szóval: nem értelek, most miért is tartod állandóan a kuplung felett a lábad? Ez hülyeség. Én soha nem teszem ezt. Ha felengedtem a kuplungot, akkor leveszem teljesen a bal lábam, és pihentetem a padlón, vagy a lábtartón ha van. Nagyon ritka esetekben, mikor városban közel megyünk egymáshoz, csak akkor tartom a pedál felett a lábam, hogy gyorsan tudjak reagálni, de akkor is érzem, hogy hozzáérek a pedálhoz, vagy nem.

És igen, utasként is lehet hallani, ha a kuplungon van a lábad, nekem is van egy haverom, amelyik így vezet, mert neki úgy kényelmesebb.... Már 100x összevesztem vele ezen, de oda jutunk mindig, hogy ne szóljak bele... Mikor gyorsít, a motor felpörög, a kuplung rendesen csúszik, de ő nem hallja, nem érdekli.

2018. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, de hova jász vagy mit tanulsz vezetni hogy valaki ezt nézi? Velem ugyan ez van kuplung fölött van a lábam szinte mindig, megszokás ez már nálam, így alakult ki. Azért van fölötte, hogy minél gyorsabb legyen a váltás meg minden, de amikor nem versenyzek már megszoksából is ott tartom. Most csinálom a C-s jogsit és ott is kérdezte az oktató, hogy ugye nem nyomom a kuplungot, mondtam, hogy nem nyomom ez csak megszokás
2018. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nincs mindig felette.


Nyugalmi állapot (amikor nincs rajta): Akkor sarkam az ott marad a padlón de a lábfejemet kifordítom. Így nincs fölötte se a lábam. De nem is teszem le a padlóra. Érted?


(Azért írtam ki hogy autóversenyzők, mert ezt nem városban való tutyi mutyizás, meg autópályán haladás, itt rohadt gyorsan megyek és nagyon sokszor korrigálni kell)

2018. jan. 14. 21:01
 4/23 A kérdező kommentje:
Tököl, drift edzés. Ott nézik hozzá értő emberek.
2018. jan. 14. 21:02
 5/23 anonim ***** válasza:
Normális, hogy ott van fölötte a lábad, ahogy írtam is nekem is ott szokott lenni még akkor is ha nem driftelek hanem kamiont vezetek, ez megszokás. Nincs ezzel gond
2018. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De van gond. Mert ha nem érek hozzá, vagy még is csak nem tudok róla, vagy az autó rossz, vagy rossz az emberek füle?? Vagy mi ....... hallottak?
2018. jan. 14. 21:08
 7/23 anonim ***** válasza:
De mi a kérdés? Mit a gond? Mit produkál a kocsi? Melyik vezeted E36 V8? Driftsulis kocsi?
2018. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem v8, de ja. 325i. Én nem hallok semmilyen eltérés változást. De kétszer mondták hogy nincs-e rajta a lábam a kuplungon.


A kérdés ha az autóval van valami az nekem rossz mert pont nálam ugrik szét valami akkor fizethetek, lehet hogy ők hallottak valamit félre, vagy én csinálom rosszul?

2018. jan. 14. 21:12
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha nem értél hozzá és nem történt semmi se akkor nincs semmi gond. Gondolom sok ember megfordul ott és mindenki méshogy vezet, van aki égeti a kuplungot és ezért reflexből gondolom megkérdezik. Lehet jobb ha veszel egy sajátot, hosszú távon olcsóbb. 500-ért már kapni 325i-t amatőr driftre
2018. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Tudom, de faterom nem engedi, először azt akarja megnézni hogy van-e ennek jövője nem az hogy veszünk egy kocsit és aztán megunom az egészet helló, ezért egyenlőre csak bérelünk.


De hiába mondom neki, hogy nem éri meg, meg drága.


Félek más autóját vezetni már egyre jobban.


(3 féltengely és 1 lengőkar tört ki/össze/szét/le alattam, de nem biztos, hogy az én hibámból)


Ekkora kedvel, meg motivációval egyik sportághoz sem álltam így mint most. De egyre jobban megy el a kedvem az egésztől, lassacskán.

2018. jan. 14. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!