Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlotok elsőnek...

Milyen autót ajánlotok elsőnek 1 millió forintig?

Figyelt kérdés

Az,hogy első autó lehet sokakat fog befolyásolni ,de első sorban kérem ne . Én vw passat V gondolkodtam vagy skoda superb comfort. Dízel legyen mindenféleképp fogyasztása érdekében. Tdi , pd tdi jöhet szóba . Egy csippet és egy nagyobb turbot lehet kapna idővel , 170 le körül-ig . Alkatrészre is kitérhetünk mivel nincs olyan autó ami soha nem romlik el . Szóval olcsó fenntarthatóság sem kizárandó ok. Várom a válaszokat.

ui : jelen állapotomban hülye vagyok a kocsikhoz ,de nem sötét ,minden hasznos infót elfogadok .



2018. jan. 15. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
vw golf 4 1.9 pdtdi
2018. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyetértek, csak ne a PD változatot vedd. Csak 6 lóerővel több mint a sima TDI 110 lőerős változata, ám nagyobb az esély a meghibásodásra a PD-k esetében. Az egyik fő elem ha meghibásodik, legalább 60ezer forint a cseréje, rosszabb esetben motor-csere is szükségeltetik.


Tehát Golf VI 1.9 TDI 110LE, ha mindenképp dízelt akarsz. Sajnos a Golfok benzines változatának nagyon rossz a fogyasztás/teljesítmény aránya. Kevés lőerő, nagy fogyasztás. (1.6 110 LE, 2.3 150 LE. 9-13liter/100km mindkét esetben)


De vigyázni kell, ha nagy szerepet töltene be a kocsi életében a motortuning, akkor benzines autót érdemes venni. A benzines motorokat sokkal többféleképpen és jobban lehet tuningolni.


Valamint, ha a fogyasztás a fő szempont. Azt szokták mondani autós berkekben: amit a dízelen megspórolsz, mint üzemanyag, azt rá is költöd a javítására.

2018. jan. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

El kellene felejteni végre ezt a PD mizériát. 1.9 pont mindegy, a PD elem ugyanakkora hibaforrás, mint egy turbó, kuplung stb.


Nekem volt 110 lóerős Golf IV, 140.000 km-t tettem bele. Nagyon jó vétel volt.


Egyébként volt az 1.9 PDTDI-nek 131 és 150 lóerős változata Passatban, Golfban stb. Szóval nem csak 6 lóerőről van szó...


A tuninghoz egy gondolat, az nem egészen úgy működik, hogy ráakasztunk egy nagyobb turbót aztán jóvan'...


150 lóerős már egy chippel tudja bőven.

2018. jan. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy a kocsikhoz, de azt kiszámoltad, hogy 170 lóerő kell majd?
2018. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia

Élőször is az szeretném tudatni veled hogy első autónak ne vegyél hiperbivajvadállatot sőt még sima bivajt se.Úgy látom ilyen 1.2millióg gondolkozol.Vegyél ebből egy fiatalabb kisautót ne rögtön superb-bel meg passat-tal feszítsél egyrészt mert inged gagyád rámegy a szervízre másrészt meg egy fiatalabb kisautó biztonságosabb mint egy idős nagyautó.

Amit ajánlok neked:

-vw golf5 mar van ennyiert 1.6 szívóval vagy 1.9-es 105 lovas pdtdi-vel

-Renault megane 1.5dci 86lovas(a közhiedelemmel ellentétben NEM SZAROK és megy is ha odalépsz)


Egy jó tanács:Ennyi pénzért a különleges igényeket gyorsan elfelejteni

2018. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Golf 4 is nagyon elgondolkodtato es az Audi a3 is . Nemetbol lenne hozva akarmilyen is lesz szoval igy az arbol tobb minden kijön . 1 millioig gondolkodtam viszont igy ,hogy aludtam ra ugy sontottem tenyleg elso autonak egy olcsobb is elferne amig kiforr a tapasztalat szoval 6-700 a keret.
2018. jan. 17. 00:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor Golf IV, viszont fel kellene végre fogni mindenkinek, hogy ha nincsenek bejáratott csatornák, akkor hiába a "kimegyünk németbe, oszt hozunk álomautót" elképzelés, nem lesz olcsóbb, mint itthon megvenni a jót.
2018. jan. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nemétbe lakik édesapám 6 éve ha az bejáratott csatornának számít :D
2018. jan. 17. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!