Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi autóról és mennyi a tényleges átlagfogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autóvásárlás előtt állok, keret 1,5m forint csak az autóra ( ezen felül el van téve átíratás,szervizelésre stb-re is pénz).


A kiszemelt az a Mazda 3 2005-6 körüli évjárat. Már rég óta nagyon tetszik ez a típus, minden vágyam egy ilyen autó és most eljött az idő a vásárlásra.


Évi 15ezer körül mennék, ezért a benzin a nyerő.


Viszont időközönként mennék hosszabb távra is ami kb 1.000km-t jelent oda és vissza is ezért a 2.0 benzinmotort preferálom. ( év max 5 alkalom).


Mennyi lenne a 2.0 benyának az átlagfogyasztása, mennyivel több az 1.6-hoz képest?


Valamint érdekelne az is, hogy használtautón láttam sima 2.0 és 2.0 GTA-t is, viszont nem tudom mi a kettő között a különbség. ( hozzáértő annyit mondott, hogy manapság már minden 2.0 benzinhez odabiggyesztik a GTA-t, de nem tudom a GTA mi előnnyel jár.)


Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 16. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogyasztás részletkérdés, egyébként fél-1 liter a különbség az 1.6-hoz képest városban ,minden máshol a fél-1 liter környéke.

A motor jó ,viszont nagyon nehéz olyat találni ami nem rohad... Sajna nem ide lett tervezve.

2018. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mazdánál van különbség a 2.0 és az 1.6 befecskendezése közt? Toyotás vagyok, nálunk a 2.0 már közvetlen befecskendezésű (T25), nem túl jó választás rövidtávozásra mert kokszosodik a szívóoldal.


Én azt hallottam, hogy nálunk a 2.0 az kb. egy literrel fogyaszt többet mind az 1.8. Utóbbi mondjuk szívócső befecskendezéses.


Egy liter az 150 x 400 = 60.000 Ft/év.

2018. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A kedvesem 1,6 benzinessel jár, igaz elég nagy a lába, nyáron helyközi utakon, közelít a 8 literes fogyasztáshoz, / gondolom a klíma miatt / télen elég a 7 liter. / valszeg nem tolja annyira / A Mazda fórumozók szerint 2006 után bevonatot kapott a 3-as, ezért nem rozsdásodik számottevően. Üsd be a keresőbe Mazda 3 fórum, és ölég sok okosságot fogsz találni! 20 ezrenként olajcsere, / vagy évente / amelyik korábban bekövetkezik. 5-30-as olaj, és a világból kivisz!
2018. jan. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!