Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora (benzines) forgatónyom...

Mekkora (benzines) forgatónyomaték számít jónak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez szubjektív, de nagyjából mekkora az ami már kezd préselni az ülésbe, az ember mosolyogni kezd, és még megfizethető / fenntartható kategória?
2018. jan. 17. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Az ülésbe a gyorsulás présel.

A gyorsulás meg függ a motor nyomatékától, a váltó áttételétől a végáttételtől, meg a kerékmérettől.

Rendesen kihuzatva már egy régi 100 LE kocsiban is lehet vigyorogni.

A lényeg inkább az, hogy valami nyersebb kocsi legyen, az újak agyon vannak tompítva. Motorzaj, szélzaj, futúműzaj is el van nyomva, a kormány szinte virtuális :)


Inkább a nyomatékgörbe mutatja egyébként a motor jóságát. A csúcsnyomaték meg a csúcsteljesítmény csak homályos marketingadat

2018. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem szólónak üzenem, hogy a 100 lóerő az 2 kerkű motorba éppen elék nem 4 gyerekű kocsiba. 100 lóerő az semmit sem ér, a teherautók erősebbek :D


NAh de a kérdésre válaszolva, nem mind 1, hogy miből ülsz át. Nekem már 400 lóerő kell, hogy azt mondjam, hogy jól megy, a többit mér kinőttem. De aki először űl kocsiba vagy valami gyenge 100 lóerősből úl át egy 200 lóerősbe annak az is jó lesz és élvezni fogja.


Talán a BMW 328 vagy 325 vagy 330i ami már nem olyan gyenge. De ott a régebbi Subaru Iprezza 221 lóerővel az se olyan gyenge már.

2018. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A forgatónyomaték önmagában nem jelent semmit. Így a kérdés értelmezhetetlen.
2018. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha neked a 0-100 ami örömöt csal az arcodra akkor egy P85D tesla tökéletes lesz, de ha már a vezetés is az akkor egy 100pár lóerős MX-5 ös mazda is tökéletesen elég bármire és ezzel még gyorsan sem kell menni hogy jó legyen.
2018. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 dirtboy ***** válasza:

érdemesebb lenne másodpercben beszélni,gyorsulásban mert lóerőket meg forgató nyomatékot hiába írogat bárki ha nem tartozik hozzá súly.

nagyon nem úgy megy 400lóerő 2tonnával mint 1,2tonnával,főleg ha még tartozik hozzá összkerék hajtás is.

2018. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy régi 525-ös BMW-m, 190 lóerő, jó nehéz is, de az már húz rendesen.
2018. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az a vicces hogy az első válaszoló legalább értelmes választ adott, a második meg egy hencegő kölyöknek látszik, inkább, akik csak álmodozik.
2018. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

Én vagyok a 2.


Igen nyilván nem értek hozzá. Vegyen akkor 100 lóerős kocsit mert az akkora nagy durranás. Nem érdekel ha lepontoznak leírtam a véleményemet. Arról nem én tehetek, hogy az itt lévőknek még egy 75 lóerős Astra is vadállat. Én kinőttem a kis gyenge kocsikból. Amint írtam is és amiben egyértelműen igazam van csak itt nem tudja felfogni a sok okos, mivel a buszról ír, az az hogy nem mind 1 miből ül át. Ha ti a buszról átültök egy kocsiba nyilván bele fog préselni az ülésbe, mivel 30-az zötyögtök a bkv-n. De a kérdezőről azt feltételeztem, hogy látott már és vezetett is kocsit, így egy átlagos és gyenge 100 lóerős kocsi nem lesz nagy szám neki, ezért is ajánlottam a dupláját, ami már vezetési élmény is tud nyújtani. Én csak megjegyeztem, hogy nagyon nem mind 1, hogy milyen kocsiból ül át, mivel nekem a 200 lóerő is semmi, én kinőttem belőle, drifterként nekem 400 lóerőtől és hátsó kerékhajtástól van élményfaktora egy kocsinak. De mondom még 1x annak a 100 lóerő is sok aki a villamosról ül át.

2018. jan. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" Drifter " mellé az egoista jelzőt kihagytad. :(


Mert ha nem tűnt fel, hogy képes voltál hencegni egy vagy létező vagy nem létező totál mindegy autóval válasz nélkül míg az egyes normálisan leírta, hogy ez nem csak attól függ, hogy hány Le/Nm hanem sok egyébtől is az autó súlyától, az áttételtől, a motor karakterisztikájától... szóval lehet dobálózni 200 meg 400le vel aztán kész de van ahol az is lomhának fog hatni.

2018. jan. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nyilván 1500 kg-ig bezárólag. De ez teljesen egyértelmű dolog
2018. jan. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!