Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ gyújtás. Melyik a...

MZ ETZ gyújtás. Melyik a legjobb a 3 közül? Megszakítós, tirisztoros vagy Hall-jeladós?

Figyelt kérdés
És mi a különbség a tirisztoros és Hall-jeladós gyújtás között?

2018. jan. 17. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyárilag megszakítós és hall jeladós, tranzisztoros gyújtással készültek.

A megszakítós is üzembiztos. 10'000 Km-ként illik cserélni a megszakító és a kondenzátort.

Hall jeladós, tranzisztoros: karbantartás mentes, üzembiztosabb, nagyobb és jobb gyújtóívet produkál minden fordulatszám tartományban. Magasabb fordulatszámon élénkenbbnek tűnik, mint a megszakítós változat.

2018. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ. Nincs MZ-m, csak egyszer szeretnék egyet. Most Simsonom van, és azon van megszakítós gyújtás, de én meg vagyok vele elégedve. Néha állítani kell és megcsiszolni a pofákat és nagyon megbízható lesz. Szóval a Hall-jeladós olyan mint a tirisztoros, csak fejlettebb? Mert kb a tirisztoros is ezt a teljesítmény tudja.
2018. jan. 18. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!