Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jól cselekedtem,...

Szerintetek jól cselekedtem, vagy nem kellett volna csinálnom semmit?

Figyelt kérdés
Előttem autó, mögöttem teherautó, még mögötte kamion, főutvonal, sötét, 80km/h. Nekem ez lassú (100 körül szoktam menni), de itt ritkán előzök, mert nekem 5 kilométer ez az útszakasz, utána lefordulok egy mellékútra, (közben pedig elmegy mellettem az, akit megelőztem, ezért értelmetlen az előzés). A kamion a messziről vakító fényszórójával megunta a 80-as tempót, elkezdte előzni a teherautót, ami sikerült fél-egy perc alatt, majd éppen befért közém meg a teherautó közé. Ekkor a kamion eleje az autóm végétől... maradjunk annyiban kva közel volt, szinte tolt előre. Mivel nem láttam a szándékot a távolodásra, gyorsabban menni pedig az előttem lévő miatt nem tudtam, motorfékkel lassítottam, hátha észreveszi magát. Szép lassan 80-ról 60-ra lassultam, mikor orbitális dudálásba kezdett a kamonsofőr, de legalább kezdett ezzel együtt megfelelő követési távolságot tartani, mire elváltak útjaink, mert megérkeztem a mellékúthoz.

2018. jan. 19. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Jól tetted. Ha ő így választotta meg a követési távolságot, akkor te megválasztottad hozzá a megfelelő sebességet. Ennyi. Ha nekem beleállnak a seggembe, olyankor néha én is látványosan lelassulok.
2018. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Jól tetted.

Gyakorlatilag kimeríti a közúti veszélyeztetés fogalmát, amit leművelt ez a kamionos.

2018. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Lehet hogy az is hibás volt , de te az biztos hibás vagy. Ha addig tudtál menni egy bizonyos sebességgel, akkor utána miért lassitottál le szándékosan. Ez is veszélyeztetés. Ha valaki szabálytalanul közlekedik neked se és senkinek sincs joga önbiráskodásra, megleckéztetésre. Sőt ha ebből baleset van és betudják bizonyitani hogy te hogy viselkedtél, téged jobban megbüntetnek mint a kamionost.

Az hogy közel volt , lehet te úgy láttad , ez egyáltalán nem jelent semmit. Mert ezt tudjuk hogy aki előzni akar, mindegy hogy kicsi vagy nagy autó az eléggé rámegy az előtte haladóra. És ezt te szándékosan nem akadályozhatod, nem önbiráskodhatsz. Hanem a tőled telhetően mindent megteszel a baleset elkerüléséért.

Mert majd lehet eszedbe juttatja még ezt valaki neked is, amikor majd indokolatlanul bevágja előtted a féket.

2018. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Követési távolság ide vagy oda, te sem éppen a békességet szereted, hanem még tovább hergelted a kamionost.
2018. jan. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

""gyorsabban menni pedig az előttem lévő miatt nem tudtam, motorfékkel lassítottam, hátha észreveszi magát. Szép lassan 80-ról 60-ra lassultam""


Normális dolognak tartod, hogy főútvonalon egy kamion előtt 60-ra lassítasz?

Kva hülyén cselekedtél. Örülj, hogy ennyivel megúsztad, te szerencsétlen.

2018. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Minél lassabban haladnak egymás után az autók, annál kisebb egy súlyos baleset esélye, annál több idő van korrigálni. Ha az illető egy balesetveszélyes helyzetet teremtett, akkor lehetőségem szerint csökkentem a baleset esélyét.

Ha normális sofőr ér utol, akkor lehetőség szerint segítem az előzésben, de ha valaki a s€ggembe áll, akkor én is mindig ezt csinálom, hogy motorfékkel lelassítok, esetleg még a féklámpát is felvillantom egy pillanatra.

Ez nem öncélú leckéztetés, hanem a saját életem védelme.

Plusz a mások életének védelme is, ha a birkajószágnak nem lesz sikerélménye azzal, hogy rám tapad.

2018. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#3! Hidd el, nagyon közel volt, a két lámpája már nem látszott a középső tükörben. Jártam már így pár éve, előzni akartam, majd hirtelen beletapostak előttem a fékba, széttörtem az autóm elejét. Megcsináltattam, azóta is azzal az autóval járok.

#5! A különbség, hogy nem beleálltam a fékbe, hanem motortékkel, kultúráltan lassítottam, ezt mögöttem bárki tudja követni, miközben alig ér a fékhez. Nyilván a kamion az erősebb, nem állok bele a fékbe, semmilyen autó, főleg nem egy kamion előtt.

2018. jan. 19. 13:03
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Motorfékkel lassítani, na az k*rrrva nagy veszélyeztetés, okoskák! Megnézném, a sok tökös mit csinálna akkor, amikor az ő seggükben furakszik éppen egy kamion. Másnap meg itt verné a nyálát mindegyik. :-)
2018. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem azt, aki itt negatívan áll a dologhoz. Az előzést maximálisan segítette a lassulással. A helyében én is lassítottam volna, mert akár mi történhet (őz ugrik elém, defektet kapok), azonnal belém jön és jó eséllyel meg is ölt. Jól írták korábban, a követési távolságot ő választja meg, de azt a sebességet én, amivel biztonságosnak érzem a közlekedést és ha 40 tonna van a lökhárítómra tapadva, akkor qrvára nem érzem magam biztonságban.

Amúgy meg teherautóval közúton 70-el lehet menni max. Úgyhogy amúgy sem kell háborogni, mert lassított a kérdező.

2018. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

8-as

Miért, szerinted engem soha nem ért még utól kamion? :)))

2018. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!