Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha édesanyám nevén van az...

Ha édesanyám nevén van az autónk, de én vezetem, milyen meghatalmazás szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Sokféle van a neten, nem tudom ebben az esetben melyik a megfelelő? Esetleg linket tudnátok küldeni?

2018. jan. 19. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a forgalmi nálad van akkor semmi.
2018. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában semmilyen, de ha biztosra akarsz menni, írtok egy papirost.amelyen édesanyád (pontos adatok) nyilatkozik, hogy a tulajdonában lévő autót(pontos adatok), te (pontos adatok) az ő hozzájárulásával jogosult vagy vezetni.

Hitelesítésre két tanú (pontos adatok) aláírása.

2018. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt letudod szedni a nyomtatványt, mi is ez alapján írtuk meg. Én beletettem a forgalmi tokjába. Egyszer volt igazoltatásom ahol a rendőr kérte, mondtam hogy a forgalmi tokjában van, belenézett, minden oké volt.

2018. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen. Én a Férjem kocsiját vezetem. Semmi meghatalmazás nincs, a rendőr még Sosem kérte (a 10 év alatt kb 3x állítottak meg).

Gondolom a lakcímetek megegyezik, így a lakcímkártyádon meg a forgalmiban ugyanaz van. Mivel anyukád nem körözteti a kocsit, így a rendőrnek nem kell semmilyen plusz papír.

2018. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A te adataidban is van anyja neve,a forgalmiban a tulaj az édesanyád.A közvetlen hozzátartozóknál semmilyen kölcsönadási,üzembentartói engedély nem kell.

Ez a törvény most.

Az adatokat meg a rendőr,ha akarja ott a helyszínen tudja egyeztetni a központi rendszeren keresztül.

A feleségem is vezetheti minden további nélkül az autómat minden fajta igazolás nélkül.Soha semmilyen más

igazolás nem kell,nem kellett.

Ha az megnyugtat,hogy mégis írtok egyet,hát annak semmi akadálya.

2018. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi féle meghatalmazás. Én két évig vezettem kiskorú öcsém tulajdonában viszont apánk üzemben tartásában lévő autónkat. 2 vagy talán 3 igazoltatásom volt, egynél sem említették meg a jogviszonyokat.
2018. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Külföldön fontos lehet a meghatalmazás azért.
2018. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!