Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért előz úgy az osztálytársa...

Miért előz úgy az osztálytársam, hogy visszateszi 5-ből 4-be a sebváltót?

Figyelt kérdés

Ő már 18 éves, vett magának egy 1.3-as Skoda Feliciat.

Többször megfigyeltem már, hogy amikor előz visszaváltja a sebességet, mondjuk 90-nél beteszi a négyest, és úgy padlózza le, de ha mondjuk előzés közben úgy látja hogy nagyon gyorsan közelít szemben egy autó akkor volt már hogy 3-ba is visszatette és úgy padlózta le.



2018. jan. 19. 23:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 6 sebességes kocsid van, akkor 4-be nem merész, de most ha elkezdünk konkretizálni, akkor mindenbe bele lehet kötni.
2018. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Bizony, a nyomaték a találóbb fogalom ide, ugyanis nem csak a motor kerül kedvezőbb fordulatszámtartományba, ahol nagyobb a nyomatéka, de a váltó áttétele is rövidebb, ami szintén növeli a kerekekre jutó nyomatékot (így nyilván a teljesítményt is).
2018. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11


Megkövetem magam, teljesen igazad van!

2018. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mert úgy kell.


Én is 18 éves vagyok friss jogsival, az oktatóm SOHA nem mondta el ezt nekem, mert ugye tanulás közben nem nagyon előzhettem.


Pedig sok életveszélyes szituációval kevesebb lenne ha tanítanák, a sok barom 6. ban elkezd előzni aztán csodálkozik hogy nem gyorsul az autó, a szembejövő meg egyre közelebb van. ( A barmot persze nem arra értem akinek van 400 lóerős autója, azzal bátran lehet előzni :D )

2018. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!