Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjárat probléma. Van...

Alapjárat probléma. Van valakinek ötlete?

Figyelt kérdés

Régi F-es Opel Astra. Már vagy 5 szerelőnél járt mostanában de nem bírnak vele. Most épp 2500 az alapjárat.

Aki utoljára próbálkozott levitte 1200-ig aztán azt mondta jó az úgy. 3 hónapig volt jó. Emlékszem 5 éve még 800 volt az alapjárat.

A levegő beömlő csöveket végignéztem. Nincs repedés.

Milyen alkatrészek befolyásolják az alapjáratot ?

Alapjárati motor, vízhőmérséklet érzékelő, vezérműtengely holtponti jeladó, fojtószelep állás érzékelő.

Mi van még ?


2018. jan. 21. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szokott még lenni benne MAP szenzor, ami a szívótorok vákuumát érzékeli, és szokott lenni egy beszívott levegő hőmérséklet érzékelő is. Mindkettő kihatással van az alapjáratra is.
2018. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Tényleg ezekről is olvastam.
2018. jan. 21. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Régi f astra, és öt szerelő nem bírt vele? Én anno (hasonló probléma miatt) elpöfögtem vele a bontóig. Alapjárati motor ki, (csati lehúz, két csavar kiszed) bele egy másik, indít, és láss csodát. Szerintem itt is az lesz. Ha még nem szedtétek ki megtisztítani, érdemes a tisztításával egy kört futni, mert lehet, hogy nincs kifeküdve, hanem csak koszos. Féktisztító, wd40 ilyenkor segít.


Map szenzor bajom is volt vele, de attól nem magas volt az alapjárat, hanem rohadtul összevissza szabálytalan. Vákuumcső volt a rácsatlakozásnál kirepedve.

Ezek kb faék egyszerű technikák, itt hamar rá lehet jönni a hibákra.

2018. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Alapjárati motor volt. Csere után le kellett venni az akku sarut, hogy törlődjön a computer és újra beszabályozza magát. Megint ketyeg mint a doxa óra.
2018. febr. 25. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!