Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beázott autó belsejének...

Beázott autó belsejének kiszárítása? Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Skoda Fábia típusú autó, valahogy még magam sem tudom miért úgy beázott, hogy az ülések szárazak, de a lábaknál elöl és hátul is vagy 3 cm víz állt. Azt rongyokkal kiszedtem belőle, de még így is nagyon nedves a "talaj".

Hogyan száríthatnám ki minél gyorsabban?



2018. jan. 21. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hűtővized rendben? Csak mert simán megeshet hogy a fűtőradiátorod engedi ki magából a vizet és az ott köt ki a lábaknál. Vagy ha nem akkor lehet valahol alul kirohadt egy rész és ott beszökött a víz az utastérbe. Vagy a szélvédőtömítés mondta be az unalmast.

A vízkiszedésére nekem 10 emberből 8 ember azt a tanácsot adta hogy szedjem ki a szőnyeget, és kilógatva valahol szárítsam meg ami nálam kettő hétbe tellett szinte mire csont száraz lett annyira megszívta magát. Hozzáteszem utána kb 1 kiló szódabikarbónával beszórtam amikor el volt már fektetve a placcon, jó alaposan beledörzsöltem, aztán porszívóval szárazon amennyire tudtam kiporszívóztam belőle, utána meg kárpit tisztítóval 3 alkalommal szintén át pucoltam, majd hagytam 3 napig a napon száradni, és még így sem teljesen tökéletes, de már sz@rtam bele a dologba, így visszaraktam és ennyi.

2018. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hűtővíz rendben, egyszer előfordult, hogy az első üléseknél kezdte benyomni a vizet, rendesen jött be a lábfűtésen keresztül a víz. Ha átkapcsoltam első ablakfűtésre köpködte a vizet belülről a szélvédőre.


Lehet hogy a szétvédőtömítés mehetett tönkre, befolyt a fűtésrendszerbe a víz, majd amikor nagyobb sebességre lettek kapcsolva a ventilátorok kinyomták a vizet az utastérbe?

2018. jan. 21. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van hősugárzód akkor ülj be a kocsiba, kapcsold be 2 percre és várj...

folyni fog az ablakokról a pára.

kikapcsolod, letörlöd az ablakról a nedvességet száraz törlőkendővel majd kidobod a kocsiból a nedves törlőkendőt...


aztán újra 2 perc hősugárzó, törlés és indulhat elölről.

egy kicsit időigényes de tuti veszel ki nedvességet az autóból!


+ nappalra résnyire engedd le az ablakot ha végeztél

2018. jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem a szélvédőn folyt be hanem a szélvédő előtt lévő csatorna lefolyó eldugult (falevél ilyesmi) és befolyt ott ahol a levegőt szívja a fűtésrendszer. Lehet most is ott ázptt be. De olyan mennyiségnek azért nyoma van valahol
2018. jan. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első körben derítsed ki, honnan jön be a víz. Utána jöhet a hajszárító, de inkább meleg garázs nyitott ajtókkal.
2018. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!