Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó kötelező biztosítás...

Boseman kérdése:

Autó kötelező biztosítás segítség?

Figyelt kérdés
Másik autót készülök vásárolni ,de az autót a héten veszem és a hét végén viszik el tőlem a régit.Na most kötelezőnek az autón meg kell lenni ugye mindenképp . Ilyenkor mi az eljárás? ugye a régiről meg kéne szüntetnem mivel az újon szeretném azt a bónuszt ,de akkor meg a régi marad kötelező nélkül pár napig ami ha jól tudom minden nap x összeg bírságot jelent ha nincs rajta biztosítás

2018. jan. 22. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy mindig annak a járműnek legyen érvényes biztosítása, amit használ valaki.

Szóval amíg nincs meg az új autó nem kell új biztosítás. Ha megvan az új, akkor arra kell kötni, az adatokat, malus besorolást átkerül az új biztosítóhoz, ha nem vált, akkor egyszerűbb.

2018. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kösd meg az újra A-ra, és amikor eladtad a régit, akkor át fogod tudni vinni a bónuszt.

Amíg nem adod el, nem tudod lemondani róla a biztosítást.

2018. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Van 15 napod átíratni. Amíg nincs a neveden addig nem kell biztosítás sem.Ne írasd át addig. Vagy írjatok későbbi dátumot a papírra.
2018. jan. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as. Attól, hogy nem íratja át, még kell biztosítást kötnie. Egyrészt biztosítás nélkül nem közlekedhet, másrészt az adásvétel napjától fedezetlenségi díjat számítanak fel a biztosítás kötés napjáig.


Kérdező: Mint írtam, kösd meg nyugodtan A0-ra, és Utólag is bármikor átviheted a bónuszt.

2018. jan. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

77%os ilyet lehet csinálni, hogy később veszik figyelembe a bónuszt? Én még ilyenről nem hallottam, igaz értelmét sem látom. Egyébként is honnan tudná a gépjármű adatait előtte?

Szerintem elég akkor kötnie, amikor megvette, akkor tudja a kocsi adatait és nincs kavarodás.

2018. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, én már csináltam, megvettük az autót márciusban, a meglévőt júliusban sikerült eladni, és át vittem a bónuszt.

Hogyne lenne értelme. AMit megveszek, mindenképpen A0-ra tudom kötni. Ha utána adom el a B8-as bónusszal rendelkező kocsit, akkor igenis van értelme átvinni a bónuszt.


"Egyébként is honnan tudná a gépjármű adatait előtte?

Szerintem elég akkor kötnie, amikor megvette, akkor tudja a kocsi adatait és nincs kavarodás."

Pont ezt írom én is. Vegye meg a kocsit, AZNAP kössön biztosítást, és amikor eladta a meglévőt, akkor átviszi a bónuszt.

2018. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól,h van adásvételije még nem kerül a nevére az autó. Biztosítás, büntetés, stb mind a régi tulaj nevére megy. Ha csak egy hét van az eladás és az új vétele közt, nem történik semmi. Írjatok egy héttel későbbi dátumot a papírra és addig járj a régivel.
2018. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Attól,h van adásvételije még nem kerül a nevére az autó. Biztosítás, büntetés, stb mind a régi tulaj nevére megy."


Honnan veszed ezt a hülyeséget? Pont ezért adja le az eladó is az adás vételit az okmányirodában, és pont ezért kell óra percet megjelölni, mikor került a vevő birtokába a gépjármű. Onnantól a vevő felelőssége, ami a kocsival történik.


Én eladóként megmondanám, hogy addig nem viszi el a kocsit, amíg nincs pontosan kitöltve az adásvételi. És nem tartogatom senkinek, ha kell neki, foglalózza le.

Vevőként nem fizetnék azért magánszemélynek, hogy majd valamikor elhozom a kocsit.

Tehát sakkmatt a helyzet a te "tipped" szerint.


A legegyszerűbb, ha megveszi, biztosítást köt, és amikor eladta a másikat, átviszi a bónuszt.

2018. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!