Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka, ha a kötelező...

Mi az oka, ha a kötelező biztosítás 40%-al drágul tavalyhoz képest ráadásul úgy, hogy jobb a bónusz besorolás?

Figyelt kérdés

A00->B01

2016->2017

+40%


Ugyanannál a biztosítónál évfordulós biztosítóváltással kalkulálva:

B01

2017

csak +9%



2017. nov. 7. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Aki nem köt újra, az így jár mindenhol.
2017. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
lehet még azt csinálni, hogy felmondod, és ugyanott újrakötöd?
2017. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nézz be a netes felületre!

Több helyről hallottam, hogy pár extra adat beírása után az ideivel azonos, vagy kedvezőbb árú hosszabbítást kaptak cserébe.

2017. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
évforduló biztosító váltás (alig drágább), gépjármű vásárlás vagy üzembetartó váltás, díjnemfizetés miatt megszűnt szerződés (itt is annyival drágább)
2017. nov. 7. 11:32
 5/17 A kérdező kommentje:
Lehet olyat szerintetek, hogy kötök egy új biztosítást ugyanitt, a régit meg nem fizetem újra, mikor lejár?
2017. nov. 7. 11:34
 6/17 anonim ***** válasza:
Múltkor kalkuláltam ki az enyémet is B06->B7 31000 Ft helyett 44500 Ft lesz.... Érthetetlen, és a legolcsóbb online alkusz kalkulációban!
2017. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mire fel ez a nagy drágulás?
2017. nov. 7. 12:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi ez a nagy drágulás, de ha kalkulálsz és máshol kötsz akkor olcsóbb. Jóval olcsóbb. Gondolom arra játszik minden biztosító, hogy egyszer megkötötted jó áron és ha kicsúszol a felmondási időből akkor így jártál :D
2017. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem olcsóbb kedves utolsó, épp hogy nem!!!!
2017. nov. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

• A bonus-malus javulástól nem feltétlen csökken a díj. Akár nőhet is, akár sokkal is nőhet, ha olyan mértékű díjtarifa emelést hajt végre a biztosító, hogy messze meghaladja a bonus lépés kedvezményét.

Néhány hónapja több híradás is volt arról, hogy idén, várhatóan, számottevően emelkednek a KGFB díjak.


• Az újrakötés (évfordulóra felmondani a szerződést és ugyanannál a biztosítónál újrakötni) 2016. március 11-től nem okozhat díjcsökkenést.

Ugyanígy, azóta egyetlen biztosítónál sem lehet olcsóbb egy új szerződő számára a díjtarifa, mint aki folytatja a szerződést.

Ugyanis, akkor lépett hatályba a KGFB törvény (2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról) módosítása, amely szerint a díjtarifa csak a határozatlan idejű szerződő javára tartalmazhat különbségtételt.

Sok éven át a biztosítók az új szerződőknek kedveztek, ezt a gyakorlatot szüntette meg a hatálybalépő módosítás.

Ráadásul azt is előírja a törvény, hogy a biztosítottnak megküldött írásos értesítőben (amiben a következő biztosítási időszakra vonatkozó díjról tájékoztatnak) figyelemfelhívásra alkalmas módon tájékoztatni kell a szerződő felet arról, hogy a díjtarifa csak a javára tartalmazhat különbségtételt.

[link] 17. § (4a), 23. § (3a) és (4a).


• A # 3-as válasz megerősítéséhez tartozó személyes tapasztalatom az emeléssel kapcsolatban a következő.

Hagyományos, naptári évvégi évfordulós a biztosításom. Sok éve B10-ben vagyok, sohasem volt káreseményem. Megkaptam az új díjról az értesítést: 45,24%-os emelkedés. Az értesítőben (e-mail, elektronikus a kapcsolatom a biztosítóval) volt egy link, és ajánlották, hogy ott nézzem át az adataimat, hátha hiányzik olyan, ami kedvezményt jelenthet.

Meglepetésemre egyszerű dolgok voltak: éves futásteljesítmény belföldön, külföldön; hányan vezetjük az autót, mennyi idős a legfiatalabb közülünk. Pontosabban, a meglepetést az okozta, hogy ezek az adatok szerepeltek a 2015-ben kötött szerződésben. És tavaly bizonyára számoltak is vele, mert akkor 200 Ft körüli összeggel nőtt az éves díj. Kitöltöttem, 2 nap múlva kaptam is az új díjértesítőt. Nem hogy nem nő csaknem másfélszeresére a biztosításom díja, hanem 1,19%-kal csökken.

Nem gondolom, hogy a megadott adatok ekkora javulásra adnak okot: a futásteljesítmény ugyan nem nagy, de 3 vezető személyt adtam meg és a legfiatalabb 26 éves. Végülis, annyi, mint a szerződéskötéskor volt, csupán 2 évvel idősebb lett a legfiatalabb vezető (is).

Inkább úgy tűnik, hogy eltűntek az adatok (a 3. válasz alapján nem csak nálam), aminek elég volt a pótlása ahhoz, hogy ne emelkedjen a díj.

Lehet, hogy ez valami új lehetőség (vagy újonnan kihasznált lehetőség) a díjemelésre, ha valaki csak begurul a díj láttán és nem olvas el mindent figyelmesen, és nem él a felkínált lehetőséggel.

2017. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!