Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maruti 800-ba mennyire férnék...

Szgabor kérdése:

Maruti 800-ba mennyire férnék be a 193 centimmel?

Figyelt kérdés
Esetleg valami alternatíva? Fő szempont az olcsó fenntartás és a kis érték, ugyanis külföldön élek, ahol nem igazán éri meg autót üzemeltetni, otthonra viszont kéne, évi egy-másfél hónapot lenne használva, leginkább országúton, 60 km-es viszonylatban.

#autó #Maruti #maruti 8öö
2018. jan. 22. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Maruti volt az első autóm.

Sokat kellett rá költenem a 2 év alatt, amíg megvolt. Utána lett egy 1.0-s swiftem. 5 éve megvan, alig kell rá költenem (pedig kb ugyanannyi idősen vettem mindkettőt, a swift most már 20 éves).

Szóval én a Marutit nem ajánlom, a Swift jóval megbízhatóbb, és picivel modernebb (nem kézi szivatós)

Igaz, icipicivel drágább a vételára, de megéri.

2018. jan. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
fiesta
2018. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Alacsonyabb vagyok nálad picivel és Marutim is van :)

Hát az van, hogy nehezen férsz be és nem is kényelmes. El lehet vele menni az általad írt viszonylatban.

Gombokért van hozzá alkatrész, könnyen szerelhető gépezet. Tisztában kell azonban azzal lenned, hogy ez egy technólógialiag elavult jószág.

Nem fogsz vele körrekodot javítani, nem leszel alfahím a közlekedésben :) . Én jelenleg arra használom, hogy hétvégén kb 30km-t megyek vele bevásárlást intézni. Erre tökéletes. Olcsó fenntartani és egyébként igénytelen gép, ha megkapja a kötelező karbantartást akkor hálás jószág.

2018. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
A Maturi életveszélyes és pocsék autó. Annál egy Swift is kategóriákkal jobb. És 200-300 ezerért már kapsz. Ha nem szánsz rá minimum ennyit, szerintem jobb, ha nem is veszel semmit.
2018. jan. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát nálunk 28 éve van lassan a gép, de még senki sem halt meg benne. Persze lehet, hogy lassú méreg és lassan öl, bevallom én nem éreztem még életveszélyt benne :).

Namármost lehet én vagyok kemény vagy az előző válaszoló dramatizálja túl a dolgokat :). ( Én nem tartom magam egy Rambó alkatnak :) ).

2018. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, egy ismerősömét vezettem. Pont Swiftből ültem át. Kíváncsi voltam, milyen, mentünk egy kört a tömb körül. Nem mentem gyorsan, talán ha 30-40-ig felgyorsultam az utcában. Az első utcába be akartam fordulni, ami azért hiúsult meg, mert mikor elkezdtem volna óvatosan lassítani, rájöttem, hogy a fékhatás annyira gyenge, hogy bőven féktávolságon kívül kezdtem volna egyáltalán tényleg lassítani, nem fékezni. Úgyhogy inkább tovább mentem, aztán hússzal jöttem vissza hazáig, nehogy valami vagy valaki kijöjjön elém. Persze Indiában a fél ország ilyesmikkel közlekedik, de nekem nagyon ijesztő volt ez. Persze apám például erre is azt mondaná, hogy azért mondom ezt, mert nem vezettem még Trabantot.
2018. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igazad lehet, bár én csak a céges (2016-os évjárat ) astrákhoz tudom mérni és valóban fényévekkel jobb a fékrendszere egy modernebb autónak.Nyilván más minőség, de én eddig minden rendkívüli helyzeten meg tudtam állni, hasonlót mint te én még nem tapasztaltam, bár én autót kifejezetten óvatosan vezetek ( nem vagyok jó autó vezető ).
2018. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nem rémlik, hogy olyan rossz lenne a fék. Csak rendesen rá kell lépni (nincs benne fékrásegítő).

Ami viszont tényleg különbség, a váltó. A Marutié igazi lekvárkeverő, a swifté jóval pontosabb.

2018. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Swift luxus a marutihoz, költségekben nem több. De orszagútra 1,3 mas alá ne add. A maruti városban jó maximum,táblát nem hagynám el szívesen vele .
2018. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8: biztos, hogy nekem is drasztikusabbnak tűnt a fék így, hogy az első fékezés volt, és nem voltam hozzászokva. De azt gondolom, hogy ha a kérdezőben felmerül az az igény, hogy legyen itthon egy olcsó, igénytelen szaladgálós autója, akkor is érdemes egy minimum igényt meghatározni, és szerintem a Maruti a minimum alatt van még a hétköznapi igényeket figyelembe véve is.

Ha már valaki külföldön él, ott dolgozik, és ritkán van itthon, érdemeljen már meg legalább egy 15-20 éves Swiftet itthonra, amivel azért még ki lehet merészkedni országútra is. Mellesleg minden bokorban van hozzá alkatrész, és minden szerelő csukott szemmel tudja szerelni, ha kell. Ilyen célra ilyen feltételekkel szerintem egyszerűen nincs jobb választás a Swiftnél.

2018. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!