Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen magasnyomású mosót...

Milyen magasnyomású mosót érdemes venni autómosáshoz? Mire kell figyelni a termék kiválasztásakor?

Figyelt kérdés

2018. jan. 22. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 15 éve vettem egy 10ezer forintosat.

Az igaz hogy csak én használom és csak a saját autómat , de tökéletes.

2018. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég hosszú legyen a tömlő és a hálózati kábel.

Lándzsája jó minőségű, állítható vagy cserélhető fejes legyen.

Prakikus, ha ravasz meghúzására indul a kompresszor, nem pedig folyamatosan berreg.

2018. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni mosásra kb mindegy, ahogy leírták előttem praktikussági szempontok számítanak.

Nekünk Kärcher van, de nem is csak egy személyautót mosunk vele. Jó pár éve bírja a gyűrődést

2018. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Karcher K3 Cár szett. Alvázmosó kivételével minden benne van ami az autómosáshoz kell.
2018. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak Karcher van, nekem Makita, eddig egyikkel sem volt soha semmi gond.
2018. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindegyik választ hasznosnak jelölök.
2018. jan. 22. 15:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy legolcsóbb kategóriás Karcher van. Már 3. éve bírja, pedig elég sokat megy. Az árát már visszahozta (15.000), ha úgy nézzük, mert nem az autómosóba dobáltam a pénzt. 110 bar-t tud, de igazából elég is, mert a 200 bar nyomással dolgozó, melegvizes, ipari mosó is ugyanúgy rajtahagy egy fátyolos koszréteget az autón. Muszáj szivacsolni.

Az alvázat, a kerékjárati íveket, motort, olajos alkatrészeket mosni viszont nem tudnék nélküle.

2018. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Arra figyelj hogy legyen szőrő hozzá amit a csapra ráraksz, vagy lehessen venni hozzá. A csapvízből kiszűri a rozsdát koszt stb. . a szivattyú meghálálja.

Nekem 1 éves a szűrőm és tele van kosszal...


Mindenképpen kábeldobost vegyél mert csak küszködni fogsz a kábel tekeréssel , elhelyezésével. Sajnos az enyém nem ilyen , így legközelebb erre ügyelek.


Jó ha fém szivattyúja van az tartósabb mint a műanyag.


Aztán szerintem tudjon legalább 110bar nyomást.



Nekem Stihl RE98 van 14kg a gép réz szivattyús ,van benne anyag.

Meg vagyok elégedve vele.

2018. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Amikor vásárolsz, a műszaki adatlapról ne csak a nyomást (a bár-t) nézd, hanem a vízszállítás mennyiségét is.

Hiába nagy a nyomás, ha csak "cseppenként" kapja a felület. A több víz jobb.


Mi graffiti leszedéshez használtunk egy melegvizes Karcher-t.


Autóhoz nem úszod meg a kézi szivacsozást, ahogy már előttem is írták, nekem is saját tapasztalat.


Drágább autónál viszont már nem használtam a magasnyomásút, hanem egy slaggra csatlakoztatható jó minőségű esőztetős kefét, és egy jó szórófejet + szivacsot + szarvasbőrt + egy kisebb kefét a felnihez.


Ja, és ha a van szomszédod, akkor figyelj, hogy mikor használod, mert nagyon hangos (csak a jó viszony megőrzése miatt :)

2018. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem Makita márkájú van, igaz használtan vettem, egy régi telefont és 5000 Ft-ot adtam cserébe érte, de nem bántam meg mert havi autó mosásra tökéletes, árban kb ugyan az mint ha érmebedobós helyre mennék, csak ami van közelünkbe ilyen mosó ott mindig sorban kell állni hiába van 3 mosórész de így is sokan járnak oda és idővel jócskán spórolok főleg hogy itthon 10 perc alatt beüzemelem, mire eljutok a mosóba, várok, és onnan haza az minimum 40-50 perc, nekem itthon szépen kényelmesen ráérősen 30 perc.
2018. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!