Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson elindulás. Hogyan is...

Simson elindulás. Hogyan is pontosan?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok. Van egy S50-es Simsonom. Itthon gyakorolgatom az elindulást és megállást, na de, tudom rengeteg kérdés van ezzel kapcsolatban, hogy hogyan kell elindulni. Nem ez a gond, hanem az elinduláshoz kellő gázmennyiség. 16-os lánckerék van elől, ugye amitől gyenge egy kicsit. Olyan 3/4-ed gázzal kell elindulnom általában. Ha ettől kevesebbel akarnék elindulni, akkor nem pörög ki, hanem csutka mintha alapjáraton járna, és ilyen gyalogos tempóval megy. Ez normális? Mert ha nagy gázzal indulok el, akkor egy kicsit büdös van, nem benzin, hanem mintha égett valami lenne. Én a kuplungra gondolok. Vagy ez csak a 2T motorok "illata"?

2018. jan. 22. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

3/4 gáz dikk. Aki kivsit ért hozzá az lazán elindul alapjáraton is.

Ott nem a mitorral vam baj hanem azzal h szarul vezeted de ritkaszarul. Kuplungodnak hamar annyi lesz.

2018. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Alapjárattal mégis hogy induljak el, ész? Ez nem dízel. Ez egy 50ccm-is segédmotor, amit pörgetni kell. Ez ilyen. Az én kérdésem pedig itt van fent.
2018. jan. 22. 19:02
 3/13 anonim ***** válasza:

Még a rigám is elindult alapjárattal, pedig az híresen gagyi gép volt.

1/3-1/4-ed gázzal illene tudnod elindulni

Vagy valami nagyon nincs rendben a géppel (vagy veled)

2018. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Velem nincs semmi, az biztos. Nem lehet, hogy túl nagy a lánckerék és erőlködik elindulásnál?
2018. jan. 22. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is 16-os van fent. Egy pici gázfröccs és már indulok is. Jól mondják, alapjáraton is el lehet vele indulni, ha ügyes vagy, bár értelme nincs. 1/4 gázzal még a legfakezűbbek is simán elindulnak vele.
2018. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor én nem értem a mocit. Ha kevés gázzal indulok, akkor nem pörög ki. Ilyenkor a megoldás, hogy kuplungot behúzom, kipörgetem és újra. Kérlek segítsetek! :(
2018. jan. 22. 19:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Micsoda 3/4 gáz? Biztos 1-esbe rakod te azt a motort?
2018. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen.
2018. jan. 22. 19:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Vagyis max 2/4 gázzal indulok. Mi baja lehet? Kompresszió van benne.
2018. jan. 22. 20:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Karburátorod rosszul lehet beállítva, a tünetek alapján. Vagy bezabál, vagy nem kap eleget.
2018. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!