Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire vállalható egy...

Mennyire vállalható egy Csepel 125-ös a mai világban?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy a legjobb magyar gyártású kismotor volt. Kezdő veteránmotornak szánnám. Gyér forgalmú utakon vezetném(szigorúan szép időben), de rövid- középtávú túrákra kellene országon belül. Nincs nagymotoros tapasztalatom(de volt korábban több szoci kismotorom); a leendő Pannonia elé szánnám, hogy szokjam az öreg gépeket. Megelőző karbantartással megbízható gép lehet egy ilyen 60-70 éves szerkezet(átalakítást nem akarok végezni rajta)? 192 cm-es és 106 kg vagyok; nagyon szenvedne alattam a kis gép? Inkább hagyjam ki az életemből (csakúgy, mint az azonos erőforrású Danuviát) vagy bátran belevághatok egy ilyen motor felélesztésébe?

2018. jan. 24. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Végesebessége alattad úgy 80-90 lenne.Vagy talán kicsit több.De mivel nagyon kicsik a hütőbordák (remélem jól fogalmazok) nagyon gyér a henger hűtése.

50-60as utazóra alkalmas.

Nyugodtan fogj bele jó buli a veteránozás! :D

2018. jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hétköznapi használatra minden magyar gyártmányú motor tökéletesen alkalmatlan. Kiállítási darabnak jó, azt is elviseli, ha egy-egy nyári hétvégén elmész vele egy körre, megnézel egy közeli motorostalálkozót, de többet ne várj tőle, túrázni meg főleg ne akarj vele.
2018. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát most két nagyon eltérő véleményt kaptam... Na most a terv elméletben a következő; megveszem a kiszemelt példányt. Az utolsó anyacsavarig szétszedem (korabeli kezelési utasításom, robbantott ábrám van a blokkról, szerintem elbírok vele) az egészet. Megtisztítom, felújíttatom, pótolom a hiányzó részeket stb. Ezután következne az összeszerelés és örömködés. Ezután se működne? A karbipucolástól, gyújtásbeállítástól nem tartok, az ezzel jár; kellett ilyet csinálni a Simsonoknál is. Mi olyan van még, ami miatt otthagy az út szélén?
2018. jan. 25. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!