Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a chip tuningos kínai robogókkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Mint tudjátok, nézegettem ezeket a Keeway, Kymco, Aprillia, stb robogókat, kis 50ccm- es kétütemű hybrid motorokkal.

Tegnap vettem is egyet.

Az a helyzet, h nem nagyon voltam megelégedve a teljesítményével.

Így hát arra gondoltam, (igazából innen kaptam az ötletet, amit ezúton is köszönök) elviszem vmi profi chiptuningoshoz, h írjon rá valami komolyabb chipet. Na nem kell nagyon vad dolgokra gondolni, maradnék a realitások talaján. Azt nem szerettem volna, h felemelje az első kereket, v felszedje az aszfalt, de azért lepjem már meg a piros lámpától elindulva a szomszédot, ahogy ott erőlködik elindulni az 1000- es swifttel.

Meg is írattam tegnap a chipszet. Tök menő lett a robogóm. A falu leggyorsabbja. Mondta is a szomszéd, h nagyon menő lett, mit csináltam vele, h így meglepődött az 1000- es swifttel, mikor legyorsultam két piros lámpa közötte.

Namost jön a gond. Olyan gyors lett a chipszes robogó, h nem bírja a váltó. Mindig elszakad a bordásszíj a variátorban.

Igazából visít, meg füstől, mintha feltekertem vna a dieselmotoros robogón az adagolón található úgynevezett “smoke& sharm”- csavart. Egy - egy kigyorsításkor minden szem rám tapadt a buszmegállomáson a buszra várakozó szomszédok szemei közül, úgy visított, mint egy malac. :)

De ilyenkor jött mindig a szíjszakadás. Namár most itt jön a következő ötlet!

Az az ötletem támadt, h tehetnék egy frankó audi multitronic váltót a variátor helyére. Pont van egy ilyenem kint a fészerben. Abban ugyanis láncok helyettesítik a szíjjat, ami köztudott, h sokkal erősebb. A működési el hgyan az, csak annyi a különbség, h ebben van rückwertz is. Így tolatva is füstöltethetném a gummancsot. A szomszéd még jobban irigykedjen az 1000- es swifjével mikor jönni találna. :)

Az érdekelne, mennyire megbízhatóak, mennyire ajánljátok ezeket a tuningokat? Valaki csinált már ilyen átalakítást a robogóján?

Véleményeket várok olyanoktól, akik csipszeltették már a robogólyukat, majd ilyen váltó upgrade- t is eszközölt. Hidegen télen is könnyen indulnak, nem rángat a váltó? Ha igen, egy esetleges adaptáció segít- e a váltó rántgatáson?

Valakinek tapasztalat?



#szomszéd #irigység #Suzuki Swift #Hibryd #talicska #Nissan Skyline #Csipsztuning #multitronic váltó #diesel robogó
2018. jan. 25. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Az enyém egy MAZ 543 motorját, és hidraulikus hajtásláncát kapta meg. Sokszor nevettek ki a kis szimóval, most már jobb a helyzet.
2018. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kocsiban váltó rángatásom nekem a kevesebb kokó segített. 10 perccel vezetés előtt már nem nyomok, azóta nem szaggatom ki idegből a váltókart.
2018. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A cba-s csipszen alig van valami kis morzsányi fűszer, szoktam rá szórni valami keveréket, ha találok. Van tapasztalatom.
2018. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ildomosabb lenne Bmw kardánt és Yamaha Nrg-s váltóval ellátni, és csipsz cédéjé helyett, simson cédéjét, kezesebb legyen amikor kigyorsítasz.
2018. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó, de ha ő nem kezes motort szeretne? Nem azért, de én lábasért is adtam már pénzt.
2018. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kicsit több komolyságot, h kérhetem! :)
2018. jan. 25. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdés szakmaiságához adagoltam a válaszomat is, még furcsán szakszavakat is tettem bele. A szomszéd szerintem szétájulna, ha hallaná.
2018. jan. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__90..


Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.

2018. jan. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 D. Brasco ***** válasza:
En a rigámra annak idején egy 280-as csuklos ikarus 9G tronic váltóját akasztottam rá,az hajtotta a variatort aminel en is probalkoztam lánc hajtással,de nekem is hasonlo volt a baj...mindig elszaggatta.....a megoldas vegul az msc seaside tengerjaro hajo leselejtezett horgonylánca lett!Az birta.....neha par csepp olajat adtam neki es működött
2018. jan. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!